در گفت و گوی بورس ٢۴ با سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس اعلام شد که مجلس موافق پیشنهاد جدید رزم حسینی نیست
مخالفت مجلس با پیشنهاد وزیر صمت برای افزایش عوارض صادرات فرآورده های معدنی

بورس۲۴ : کمیسون صنایع و معادن مجلس همانطور که در گذشته نیز در طرح فولاد، موضع خود را اعلام کرد ، در حال حاضر نیز در مورد پیشنهاد اخیر وزارت صمت مبنی بر افزایش تعرفه صادرات محصولات معدنی، مخالفت خود را مبنی بر افزایش تعرفه صادرات در محصولات نهایی و نیمه نهایی اعلام می کند.

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص پیشنهاد وزارت صمت برای وضع عوارض محصولات معدنی به خبرنگار بورس۲۴ گفت: این پیشنهاد از سوی وزرات صنعت و معدن و تجارت به معاون اول رئیس جمهور ارسال شده است.در مورد تصویب این پیشنهاد هم ، باید در روزهای آینده منتظر نظر هیات وزیران بمانیم.

وی گفت: همانطوری که قبلا هم در طرح قبل مجلس در حوزه زنجیره پایدار فولاد بررسی شد و ما هم اطلاع رسانی کردیم و نهایتا" در کمیسیون هم تصویب شد و الان در نوبت طرح در صحن علنی است ، نظر کمیسیون صنایع و معادن در حوزه فولاد این بود ، به خاطر این ‌که خام فروشی صورت نگیرد و به سمت تکمیل زنجیره ارزش بیایند و ارزش افزوده آن در داخل ایجاد شود، در ابتدای طرح بحث عوارض صادرات مطرح شد.مثلا اگر قرار است ابتدای زنجیره صادراتی صورت بگیرد، به منظور این که از صادرات محصولات اولیه زنجیره و خام فروشی جلوگیری کنیم ، عوارض صادرات دریافت شود.

فیروزی تاکید کرد : ما قانونی داریم که صادرات فرآورده های معدنی معاف از مالیات است و نظرمان این است که محصول نهایی و نیمه نهایی از مالیات معاف باشد،بنابراین مجلس با عوارض صادراتی محصولات معدنی به طور کلی مخالف است.


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.