۱۷ مرکز را در تهران فعال کردیم رئیس مرکز اورژانس تهران طی سخنانی گفت: شش پایگاه خودرویی داریم، که افراد می‌ توانند با ماشین شخصی برای دریافت واکسن تشریف ببرند. ۱۱ مرکز هم به صورت فردی به مردم در زمینه...
رئیس مرکز اورژانس تهران: روند واکسیناسیون سرعت گرفت

بورس۲۴ : پیمان صابریان، رئیس مرکز اورژانس تهران اظهار کرد: پس از ورود کووید ۱۹ به کشور، همکاران ما بار مضاعفی را به دوش کشیدند. چون در فوریت‌های پزشکی، ما مکلفیم که در کوتاه‌ترین زمان، خدمات اولیه را به مددجو ارائه دهیم. پس از ورود کووید در اسفند ۱۳۹۸، استرس‌های مقابله با این بیماری بسیار زیاد بود و همکاران بنده بدون شناخت و اطلاعات دقیق به این بیماری، پای کار آمدند و به مردم خدمات دادند.

صابریان دربارۀ اقدامات انجام شده توسط اورژانس تهران در ایام کرونا گفت: از همان ابتدای شروع این بیماری، انتقال افراد مبتلا به بیمارستان و همچنین ارائه خدمات اولیه مثل مایع درمانی و اکسیژن تراپی، توسط اورژانس به افرادی که در قرنطینه خانگی بودند، انجام می‌شد. از ابتدای شیوع کرونا تا کنون، اورژانس تهران، چهار شهید مدافع سلامت را داشته است.

او با اشاره به مشارکت اورژانس تهران در تزریق واکسیناسیون عمومی کرونا تصریح کرد: تقریبا از ۱۰ روز پیش، طبق دستور دکتر نمکی و دکتر کولیوند، قرار بر این شد که اورژانس تهران در روند واکسیناسیون کمک کنند و به آن سرعت ببخشند. ما حدود ۱۷ مرکز واکسیناسیون را در تهران فعال کردیم.

رئیس مرکز اورژانس تهران ادامه داد: شش پایگاه خودرویی داریم که افراد می‌توانند با ماشین شخصی برای دریافت واکسن تشریف ببرند. ۱۱ مرکز هم به صورت فردی به مردم در زمینه واکسیناسیون ارائه خدمت می‌کند. علاوه برآن پنج اتوبوس آمبولانس، دو موبایل کلینیک و چهار آمبولانس را فعال کردیم تا اگر در مرکزی تراکم جمعیت ایجاد شد، همکاران عملیات ویژه به سرعت وارد عملیات شوند تا از تراکم مراجعان و مدت انتظار بکاهند.

صابریان با اشاره به حجم بالای مأموریت‌های اورژانس تهران، تصریح کرد: از ابتدای فرآیند شروع واکسیناسیون، اورژانس تهران آمادگی خود را در زمینه تزریق واکسن کرونا و ارائه خدمات اعلام کرد. اورژانس، سازمانی چابک و چالاک است و روزانه با تعداد زیادی مأموریت روبه رو است. با توجه به ۲۵۰۰ نیروی عملیاتی در تهران، روزانه تقریبا پنج هزار مأموریت صورت می‌گیرد. بالغ بر ۲۰ تا ۲۵ هزار تماس را پاسخگو هستیم. حداقل ۴۰ درصد این تماس‌ها، مشاورۀ کروناست.

او با بیان اینکه شرایط تحریمی باعث ایجاد مشکل در ورود واکسن واکسن به کشور و کند شدن روند واکسیناسیون شده بود، گفت: شرایط تحریمی ایران باعث شده بود که ورود واکسن کرونا به کشور، سخت باشد. در حال حاضر تعداد زیادی واکسن وارد کشور شده و در حال توزیع است. به نظرم هر تعداد واکسن که وارد کشور شود را می‌توانیم به سرعت تزریق کنیم. به جای اینکه واکسیناسیون دو میلیون واکسن طی یک هفته انجام شود، می‌توان در چهار روز انجام داد. تسریع در روند واکسیناسیون، باعث افزایش روحیه در افراد می‌شود و آن فرد از نظر روانی و اجتماعی می‌تواند خدمات بهتری را به جامعه خود ارائه دهد.

رئیس مرکز اورژانس تهران با اشاره به تزریق روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار واکسن توسط اورژانس تهران، بیان کرد: ورود واکسن در این مدت بسیار دچار مشکل بود، ولی اکنون روند بسیار خوبی را داریم. ما هم اکنون روزانه حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار تزریق را در تهران انجام می‌دهیم. در صورت وجود واکسن، با ۲۴ ساعته کردن مراکز خود، قادر به افزایش تعداد تزریق به صورت شبانه‌روزی هم هستیم.

صابریان گفت: جامعه واکسینه شده از لحاظ اجتماعی و اقتصادی آرام‌تر هستند و کم‌تر دچار پیک‌های مختلف می‌شوند. تعداد زیادی از بیماران ما، افرادی هستند که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و یا عوارض ناشی از کرونا را دارند. حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد ماموریت‌ها برای این افراد است که بار زیادی را برای اورژانس کشور ایجاد می‌کند. قطعا تسریع روند واکسیناسیون عمومی در جامعه، عوارض ناشی از کرونا را کم‌تر کرده و بار کاری ما را نیز کاهش می‌ دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.