ما اختیاری برای تعطیل کردن نداریم مسافران می آیند، متاسفانه با آمار بالا محمد صادق معتمدیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در شرایط کنونی ۷۰ درصد شمار بستری شدگان کرونا در خراسان رضوی مربوط به بیمارستان های کلانشهر مشهد است و...
استاندار خراسان رضوی: شمار مبتلایان به کرونا ۴ برابر شده / رعایت پروتکل های بهداشتی نیز کاهش یافته

بورس۲۴استاندار خراسان رضوی گفت: شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این استان در موج پنجم، چهار برابر شده و تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستانهای خراسان رضوی به مرز ۲ هزار نفر رسیده است.

محمد صادق معتمدیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در شرایط کنونی ۷۰ درصد شمار بستری شدگان کرونا در خراسان رضوی مربوط به بیمارستانهای کلانشهر مشهد است.

وی اضافه کرد: روزانه ۴۳۰ بیمار جدید بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری می شوند و تعداد بستری شدگان در بخشهای مراقبتهای ویژه استان نیز به ۴۰۰ نفر رسیده است.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: این در حالی است که تعداد فوتی های ناشی از کرونا افزایش قابل توجهی یافته و به ۳۵ نفر در روز رسیده است.

معتمدیان گفت : طبق پیگیری‌ها و هماهنگی انجام شده ۶۵۰ تخت بستری جدید برای بیماران کرونایی به امکانات دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزوده شده است.

وی ادامه داد: از کل تعداد تخت های جدید اختصاص یافته ۴۵۰ تخت در بخش دولتی و بقیه در بخش خصوصی پیش بینی شده است.

استاندار خراسان رضوی افزود: هم اینک از نظر داروهای کرونا مشکل خاصی در خراسان رضوی نداریم و اعتبارات لازم برای کمک به تامین دارو در مراکز درمانی استان اختصاص یافته است.

۱۳ شهرستان خراسان رضوی در وضع قرمز قرار دارند

معتمدیان در ادامه گفت: هم اکنون ۱۳ شهرستان استان شامل مشهد، درگز، قوچان، چناران، بینالود، فریمان، سرخس، تربت جام، کاشمر ، سبزوار، صالح آباد و ششتمد در وضع قرمز، ۱۰ شهرستان در شرایط نارنجی و ۱۰ شهرستان در وضع زرد قرار دارند.

وی با ابراز تاسف از روند افزایشی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان رضوی اضافه کرد: این در حالی است که میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در استان به زیر ۳۸ درصد کاهش یافته است.

بیمارستان جدید امداد و نجات مشهد ویژه بیماران کرونایی اختصاص یافت

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: با هدف رفع کمبود تخت های بیمارستانی در حوزه درمان مبتلایان به کووید ۱۹ بیمارستان امداد و نجات جنوب مشهد که اکنون آماده بهره‌برداری است برای نخستین بار در کشور به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

معتمدیان افزود: این بیمارستان با ۲۰۰ تخت بستری در روزهای آتی برای بیماران کرونایی تجهیز خواهد شد و در آینده طبق برنامه ریزی های انجام شده به سوانح و تصادفات اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: بیمارستان جدید ساخته شده در شهرستان تربت حیدریه نیز طبق توافق ها به بیماران کرونایی اختصاص خواهد یافت.

کاهش ورودی ها به مشهد دنبال می شود

استاندار خراسان رضوی همچنین از اینکه آمار ورود مسافر به مشهد از طریق پرواز، قطار و در بخش زمینی شامل اتوبوس و خودروهای شخصی رقم بالایی است ابراز تاسف کرد.

معتمدیان گفت: از سوی دیگر اکنون از ۲۳۷ هتل فعال در مشهد ۱۳۷ هتل به طور کامل تعطیل و ظرفیت اشغال ۱۰۰ هتل هم ۶۷ درصد است.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین تصمیم گیری های ستاد کرونا اعمال محدودیت های ویژه برای کاهش ورودی ها به مشهد است که علاوه بر اعمال قانون اجازه ورود به مشهد داده نشود.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: اگر ورودی ها به مشهد کاهش یابد به طور مسلم حضور زائران در حرم نیز کاهش خواهد یافت، هر چند که آستان قدس رضوی برای رعایت پروتکل های بهداشتی با توزیع ماسک، پیش بینی تهویه و ضد عفونی از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

معتمدیان افزود: در این زمینه طبق جلساتی که در هفته اخیر با وزیر بهداشت و نماینده ولی فقیه در استان داشته ایم تصمیمات خوبی گرفته شده است

وی همچنین گفت: تعطیلی تالارهای پذیرایی، رستورانها ، اماکن ورزشی، باغ تالارها و سایر مشاغل خطرزا ممنوع است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: ستاد کرونا در خراسان رضوی اختیار تعطیلی مشهد و حرم مطهر رضوی را به طور مستقل ندارد و باید مصوبات ستاد ملی کرونا را اجرا کند.

معتمدیان ادامه داد: از سوی دیگر در خصوص مراسم عزاداری نیز در همه شهرستانهای کشور از جمله مشهد به صورت ملی و در چارچوب ستاد ملی کرونا تصمیم گیری می شود.

۹۲۰ هزار نفر در خراسان رضوی واکسن کرونا دریافت کردند

استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تاکنون ۹۲۰ هزار نفر در این استان علیه بیماری کووید ۱۹ واکسن دریافت کرده اند و بر این اساس به طور متوسط ۱۴ درصد از جمعیت خراسان رضوی تاکنون واکسینه شده اند که این میزان از میانگین کشوری کمی بالاتر است.

معتمدیان افزود: برای تزریق واکسن امکانات مختلفی از طریق راه اندازی مراکز تجمیعی و مراکز خودرویی پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۸۳ درصد افراد بالای ۷۰ سال، ۷۸ درصد افراد ۷۵ تا ۷۹ سال، ۷۴ درصد افراد ۶۵ تا ۶۹ ساله، ۶۳ درصد افراد ۶۵ تا ۶۹ سال، ۵۶ درصد افراد ۶۰ تا ۶۴ و ۳۳ درصد افراد ۵۵ تا ۵۹ ساله در خراسان رضوی واکسن کرونا دریافت کرده اند.

استاندار خراسان رضوی در پایان گفت: با انجام واکسیناسیون کرونا، میانگین سنی فوتی های ناشی از این بیماری در این استان از ۷۱ سال در موج‌های قبلی به ۵۷ سال در پیک پنجم کاهش یافته است.

منبع: ایرنا


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.