ارزان‌ ترین و گران‌ ترین مناطق مسکونی تهران در تیر ۱۴۰۰ بازار مسکن شهر تهران در شروع تابستان، با کاهش نسبی حباب قیمت مسکن در مقایسه با فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه ۱۴۰۰ همراه بود. به گونه ای که...
گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن

بورس۲۴ : بازار مسکن شهر تهران در شروع تابستان، با کاهش نسبی حباب قیمت مسکن در مقایسه با فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه ۱۴۰۰ همراه بود.

جدیدترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در تیرماه ۱۴۰۰، نشان می‌دهد در این ماه، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود ۵.۱ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل، به ترتیب ۰.۶ و ۶۳.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد. این در حالی است که در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران با رشد ۱.۳ درصد نسبت به خرداد ۱۴۰۰ به بیش از ۳۰ میلیون تومان رسیده است که این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۳.۷ درصد بیشتر شده است. هرچند نکته مهم در این بخش روند نزولی رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن معامله شده در شهر تهران در ماه گذشته است. زیرا رشد این نرخ در فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه ۱۴۰۰ به ترتیب، ۹۱.۷ و ۶۹.۷ و ۵۶.۶ درصد بوده است.

ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معاملاه شده معادل ۶۲۰.۳ میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۱۳۴.۴ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. این در حالی است که ارقام مزبور در مقایسه با ماه مشابه سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۳۹.۹ و ۳۹.۶ درصد افزایش نشان می‌دهند.

منبع: صدا و سیما 


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.