مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر گفت: امروز وضعیت مصرف و تولید برق در کشور، شرایط پایداری دارد.
محدودیت مصرف برق ۳۶ کارخانه سیمان برداشته شد

بورس۲۴ : مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر گفت: امروز وضعیت مصرف و تولید برق در کشور، شرایط پایداری دارد.

هادی مدقق مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین شرکت توانیر در محل مرکز ملی پایش شبکه برق کشور، بیان کرد: امروز وضعیت مصرف و همچنین تراز تولید به مصرف برق در کشور، شرایط پایداری را دارد.

او افزود: با توجه به اینکه درجه حرارت تقریباً نسبت به هفته گذشته، حدود سه تا چهار درجه کاهش پیدا کرده، فرصتی شد تا محدودیت‌هایی که برای برخی صنایع ایجاد شده بود، به حداقل برسد. به طور مثال، محدودیت ۳۶ کارخانه صنایع سیمان برداشته شده و در حاضر تولید دارند.

مدقق ادامه داد: خوشبختانه همکاری خوبی را در بخش ادارات شاهد بودیم، به طوری که حدود ۴۰۰ مگاوات کاهش مصرف داشته‌ایم و امیدواریم حرکتی که به همت سازمان بسیج انجام شد، نهادینه و مدیریت انرژی و ممیزی نیز در تمام ادارات دولتی و ساختمان‌های دستگاه‌های اجرایی مستقر شود.

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین شرکت توانیر همچنین تاکید کرد: طی چند روز گذشته و همچنین امروز، محدودیتی را بابت تامین برق که ناشی از کمبود تولید یا رخ دادن حادثه عمده‌ای در شبکه بوده باشد، نداشتیم و شرایط پایداری را داریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.