کارگزاری اول بازار کیست؟ دوم تا هفتم چطور!؟ این گزارش را مرور کنید...
رتبه بندی کارگزاران بورس در تیر ماه ١۴٠٠ منتشر شد

بورس۲۴ : بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط اداره آمار و اطلاعات بورس اوراق بهادار از ابتدا تا انتهای دوره یک ماهه تیر 1400 مجموعا بیش از 238 هزار و 131 میلیارد تومان داد و ستد در کل 108 شرکت کارگزاری فعال در حوزه بازار سرمایه انجام شد که در این میان کارگزاری مفید با بیش از 50 هزار میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

شرکت کارگزاری آگاه با بیش از 22 هزار میلیارد تومان در رتبه دوم قرار گرفت و جایگاه سوم به کارگزاری بانک پاسارگاد تعلق گرفت که بیش از 10،9 هزار میلیارد تومان خرید و فروش در آن انجام شد.

شرکت های کارگزاری مبین سرمایه، حافظ، فارابی و نهایت نگر هم رتبه های چهارم تا هفتم را به خود اختصاص دادند.

به بیان دیگر از لحاظ ارزش ریالی بیش از 21 درصد از خرید و فروش های بازار سرمایه در تیر ماه در کارگزاری مفید انجام شده است. سهم کارگزاری آگاه از مجموع کل داد و ستدهای تیر ماه 9 درصد بود. کارگزاری بانک پاسارگاد هم 5 درصد از معاملات را انجام داد.

شرکت های کارگزاری مبین سرمایه 3 درصد، حافظ 3 درصد، فارابی 2 درصد و نهایت نگر نیر 2 درصد از کل خرید و فروش های تیر ماه بازار سرمایه را انجام دادند. در واقع 45 درصد از کل معاملات بازار سرمایه در تیر ماه توسط این 7 شرکت کارگزاری انجام شد.

 


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.