گهر زمین را می توان جز شرکت هایی نامید که پس از صرف سال ها سرمایه گذاری های سنگین در حوزه سنگ آهن توانسته بخشی از طرح های توسعه ای خود را افتتاح و این طرح ها با هزینه های بالا هنوز به بازدهی نیز نرسیده است.
بی نظمی گهر زمین در بورس/ این شرکت ۴ برابر چادرملو هزینه دارد ، اما سود...!؟

بورس۲۴ : گهر زمین را می توان جز شرکت هایی نامید که پس از صرف سال ها سرمایه گذاری های سنگین در حوزه سنگ آهن توانسته بخشی از طرح های توسعه ای خود را افتتاح و این طرح ها با هزینه های بالا هنوز به بازدهی نیز نرسیده است.

اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال نشان می دهد شرکت در3 ماهه علی رغم رشد 205 درصدی فروش با رشد 383 درصدی هزینه های اداری و عمومی همراه شده است.

همانطور که مشخص است طی سال مالی 99 چادرملو در مقابل سود خالص 17000 میلیاردی تنها 94 میلیارد تومان هزینه اداری دارد ؛ اما «کگهر» تنها در مقابل 4300 میلیارد تومان سود خالص بیش از 4 برابر هزینه دارد!!!

همچنین این هزینه ها هر ساله با درصد بسیار بالایی در حال رشد بوده و از هم اکنون مشخص است تا زمان افتتاح تمامی طرح های کگهر، هزینه های شرکت به سطوح بسیار بالایی خواهد رسید که می تواند تهدیدی برای سود عملیاتی شرکت نیز محسوب شود. طبق صورت های مالی 12 ماهه 99نسبت هزینه های اداری و عمومی کگهر به سود خالص 9 درصد می باشد.

اما نکته جالبتر این که این شرکت سنگ آهنی با تعداد بالای سهامدار در اطلاع رسانی با مشکلات زیادی همراه می باشد به طوری که مشمول فرآیند تعلیق نیز شده است.

نکته بسیار جالب این که سال مالی شرکت در پایان آذر ماه به اتمام رسیده و سال مالی جدید شرکت 7 ماه است که شروع شده و هنوز شرکت صورت های مالی 6 ماهه خود را منتشر نکرده است و صورت های مالی 3 ماهه خود را نیز با تاخیر بعد از گذشت حدود 5 ماه از پایان دوره 3 ماهه منتشر نموده است!!!!


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.