امیر هامونی درافتتاح تالار معاملات جدید کارگزاری صبا تامین ضمن قدردانی از اقدامات مجموعه شستا و تصمیمات رضوانی فر در جهت شفاف سازی و عرضه شرکت های زیر مجموعه و همچنین عملکرد سرمایه گذاری صباتأمین و کارگزاری صباتأمین به عنوان بازوی اجرایی مجموعه شستا در ایجاد ساختار شفاف و روشن در جهت پذیرش و عرضه شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) گفت: می‌توان بازار هدف شرکت کارگزاری صبا تامین را به فراتر از مجموعه‌های شستا گسترش داد و با توجه به شایستگی‌ها و تجربیات این کارگزاری، مسیر پذیرش شرکت‌های خصوصی نیز هموار خواهد شد.
امیر هامونی، در مراسم افتتاح تالار معاملات کارگزاری صبا تامین مطرح کرد؛ اهمیت عرضه اولیه صنعت کارگزاری در بازار سرمایه

بورس۲۴ : امیر هامونی درافتتاح تالار معاملات جدید کارگزاری صبا تامین ضمن قدردانی از اقدامات مجموعه شستا و تصمیمات رضوانی فر در جهت شفاف سازی و عرضه شرکت های زیر مجموعه و همچنین عملکرد سرمایه گذاری صباتأمین و کارگزاری صباتأمین به عنوان بازوی اجرایی مجموعه شستا در ایجاد ساختار شفاف و روشن در جهت پذیرش و عرضه شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) گفت: می‌توان بازار هدف شرکت کارگزاری صبا تامین را به فراتر از مجموعه‌های شستا گسترش داد و با توجه به شایستگی‌ها و تجربیات این کارگزاری، مسیر پذیرش شرکت‌های خصوصی نیز هموار خواهد شد.

در ادامه هامونی از عرضه اولیه یکی دیگر از شرکت های زیر مجموعه شستا در چهارشنبه هفته جاری خبر داد. وی افزود با توجه به اینکه هفته گذشته قرار بود عرضه اولیه وهامون انجام شود و به دلیل تعطیلات کرونایی به تعویق افتاد این عرضه در روز چهار شنبه این هفته صورت می‌پذیرد. وی ادامه داد: شرکت هایی که سال گذشته پذیرش شدند بالغ بر 60 شرکت بودند که تعدادی درج شدند و در مرحله عرضه اولیه قرار دارند. سایر مجموعه ها هم در مراحل کشف قیمت، ارزش گذاری و ثبت در سازمان هستند که به فراخور موضوع بعد از آماده شدن وارد بازار می شوند.

هامونی در خصوص عرضه اولیه سرخابی ها نیز گفت: در مورد عرضه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در مرحله ثبت در سازمان هستند که بعد از انجام مراحل در بازار پایه درج خواهند شد.

وی در مورد نقش کارگزاری ها در بازار سرمایه گفت : امروز برنامه افتتاح و بهره‌برداری از تالار معاملات جدید شرکت کارگزاری صبا تامین بود. این مجموعه از زیر مجموعه های شستاست که در روز جاری ساختمان مرکزی این کارگزاری افتتاح شد.اگر این شرایط فراهم شود که بتوان خود صنعت کارگزاری را به صورت اختصاصی عرضه اولیه کرد و شرکت های فعال این صنعت را وارد بازار کرد، اتفاق بسیار مهم و خوبی است.مشاوران پذیرش که کارگزاران و هلدینگ های خدمات مالی را شامل می شوند نقشی اساسی در این زمینه را دارند که می توانند فعال تر عمل کنند. سواد مالی هم موضوعی است که همیشه باید مورد توجه کارگزاری ها باشد. همچنین با توجه به اینکه اکثر کارگزاران و فعالان این حوزه بر "بخش خریدار (buyside)" تمرکز دارند، پیشنهاد می‌شود کارگزاری صباتامین به بخش فروش (sellside) نیز بپردازد و برای این بخش معاونت پذیرش در نظر گرفته شود.


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.