مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از ارسال محموله صادراتی محصولات نهایی این شرکت به جمهوری قزاقستان در تیرماه سال جاری خبر داد. کسری غفوری با بیان این که برای نخستین بار محصول نهایی مجتمع فولاد خراسان، شامل ۵٠٠ تن مقاطع فولادی ساختمانی در تیرماه امسال از طریق بندر امیرآباد و از مسیر دریای مازندران به قزاقستان صادر شد، افزود: این بسته صادراتی شامل ۵٠٠ تن میلگرد سایز ١۴ و ٢٠ است که ظرف روزهای اینده از این مسیر دریایی به کشور قزاقستان وارد می شود.
رشد دوبرابری صادرات شمش خراسان

بورس۲۴ : مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از ارسال محموله صادراتی محصولات نهایی این شرکت به جمهوری قزاقستان در تیرماه سال جاری خبر داد.

کسری غفوری با بیان این که برای نخستین بار محصول نهایی مجتمع فولاد خراسان، شامل 500 تن مقاطع فولادی ساختمانی در تیرماه امسال از طریق بندر امیرآباد و از مسیر دریای مازندران به قزاقستان صادر شد، افزود: این بسته صادراتی شامل 500 تن میلگرد سایز 14 و 20 است که ظرف روزهای اینده از این مسیر دریایی به کشور قزاقستان وارد می شود.

وی با بیان این که در سه ماه نخست سال 1400، مجتمع فولاد خراسان موفق شد علی رغم همه دشواری های ایجاد شده از سوی ایالات متحده، قریب به 55 هزارتن شمش فولادی و بیش از 33 هزار تن مقاطع ساختمانی به کشورهای مختلف صادر کند، افزود: ایجاد روابط جدید تجاری و بازارهای جدید برای صادرات از راهبردهای مهم شرکت در مسیر تجارت خارجی است و از همین رو صدور نخستین محموله مقاطع سبک ساختمانی به کشور های جدید در حوزه آسیای میانه از جمله کشور قزاقستان برای ما حایز اهمیت است.

مدیرعامل فولاد خراسان با بیان این که همراهی نهادهای مسئول برای گشایش بازارهای صادراتی به روی تولیدکنندگان فولاد می تواند از مصادیق بارز تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» باشد، افزود: ایجاد ارزش افزوده، فروش محصول به جای مواد خام و تحصیل ارز صادراتی برای کشور، از پیامدهای ارزشمند صادرات فولادسازان برای کشور است.

سرپرست معاونت فروش فولاد خراسان نیز اظهار داشت: حجم و ارزش صادرات این مجتمع در چهارماه نخست امسال نسبت مدت مشابه سال 1399 حدود دو برابر شده است و در حوزه فروش محصولات نهایی هم شرکت توانسته رشد قابل توجهی را به ثبت برساند.

حسین بختیاری بازاریابی مناسب، مشتری مداری، خوش نامی و اعتبار محصولات مجتمع فولاد خراسان در بازارهای هدف صادراتی، به ویژه کشورهای همسایه را از دلایل توفیق این شرکت در عرصه بازرگانی خارجی برشمرد.


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.