شرکت صادرات تسلیحات نظامی روسیه اعلام کرد سهم دلار آمریکا در معاملات آن به زودی به صفر می‌رسد.
سهم دلار آمریکا در معاملات نظامی روسیه به صفر می‌رسد

بورس۲۴ : شرکت صادرات تسلیحات نظامی روسیه اعلام کرد سهم دلار آمریکا در معاملات آن به زودی به صفر می‌رسد.

به نقل از راشا تودی، طبق گفته شرکت صادرات «روزوبورون اکسپورت» روسیه، سهم دلار آمریکا در قراردادهای نظامی این کشور با سایر کشورهابه زودی به صفر می‌رسد.

الکساندر میخیوف، مدیرعامل این شرکت در نمایشگاه هوایی ماکس 2021 گفت:«بیشتر قراردادهای شرکت در حال حاضر با روبل یا ارز ملی کشور شریک بسته می شود. سهم دلار در قراردادهای ما به صفر نزدیک می‌شود».

وی اشاره کرد روسیه چند سال است دلار آمریکا را در پرداخت برای قراردادهای تسلیحاتی کنار گذاشته و این اقدام سالانه حدود 15 میلیارد دلار برای این کشور سود داشته است.

بانک مرکزی و صندوق ثروت ملی روسیه هم اخیراً استفاده از دلار در معاملات خود را به صفر رسانده است.

این شرکت صادرات تسلیحات نظامی، هفته موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشته و 13 قرارداد بین المللی به رقم 1.2 میلیارد دلار در حاشیه نمایشگاه هوایی ماسک بسته است.

منبع: تسنیم


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.