وزارت خارجه چین اعلام کرد که این کشور از تصمیم روسیه درباره حذف سهم دلار آمریکا از منابع صندوق ثروت ملی خود و دادن سهم بیشتر به یوان استقبال می‌کند.
استقبال چین از اقدام روسیه برای حذف دلار از منابع ارزی خود

بورس۲۴ : وزارت خارجه چین اعلام کرد که این کشور از تصمیم روسیه درباره حذف سهم دلار آمریکا از منابع صندوق ثروت ملی خود و دادن سهم بیشتر به یوان استقبال می‌کند.

به نقل از راشاتودی، وزارت خارجه چین اعلام کرد که این کشور از تصمیم روسیه درباره حذف سهم دلار آمریکا از منابع صندوق ثروت ملی خود و دادن سهم بیشتر به یوان استقبال می کند.

هفته گذشته، روسیه دلار آمریکا را به طور کامل از صندوق ملی ثروت خود حذف کرد و سهم این ارز را از 35 درصد به صفر رساند.

این در حالی است که سهم یوان چین از این صندوق را به 30.4 درصد رساند که پس از یورو با 39.7 درصد در جایگاه دوم قرار گرفت.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین تأکید کرد که این اقدام اعتماد روسیه به توسعه اقتصادی چین و آینده همکاری دو کشور را نشان می دهد.

وی تأکید کرد که چین ضمن حمایت از روسیه به عنوان متحد خود در امور بین الملل و منطقه ای، به تقویت همکاری با این کشور ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، چین به پول خود اعتقاد راسخ دارد و امیدوار است که تا سال 2050 تحت استراتژی به اصطلاح گردش دوگانه این کشور به "ارز منتخب" جهان تبدیل شود.

این ابتکار که برای اولین بار در جلسه کمیته سیاستگذاری چین در اواسط ماه مه مطرح شد، تمرکز توسعه اقتصادی این کشور را به سمت بازار داخلی یا گردش داخلی تغییر می دهد و هدف آن این است که وابستگی چین به استراتژی فعلی توسعه صادرات محور (گردش خارجی) را کاهش دهد.

چین همچنین با راه اندازی یک برنامه آزمایشی یوان دیجیتال و همچنین ایجاد یک سرمایه گذاری مشترک با سوئیفت SWIFT، شبکه‌ای که موسسات مالی را قادر به تبادل اطلاعات در مورد معاملات بانکی می کند، تلاش های خود را برای جهانی سازی یوان افزایش داده است.

منبع: تسنیم


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.