وزیر امور خارجه اتریش در ششمین سالروز امضای توافق هسته ای، در بیانیه ای بر اهمیت حفظ این توافق و حمایت اتریش از آن تاکید کرد.
اتریش: بدون برجام یک رقابت تسلیحاتی منطقه‌ای شکل می گیرد/ اجرای کامل برجام به نفع همه است

بورس۲۴ : وزیر امور خارجه اتریش در ششمین سالروز امضای توافق هسته ای، در بیانیه ای بر اهمیت حفظ این توافق و حمایت اتریش از آن تاکید کرد.

به نقل از خبرگزاری ترند، الکساندر شالنبرگ در بیانیه ای به مناسبت ششمین سالروز امضای توافق هسته ای گفت: ما به حمایت از برجام[توافق هسته ای] به عنوان یک ابزار مهم ساختار مقررات عدم اشاعه تسلیحات هسته ای ادامه می دهیم. سال های گذشته ثابت کردند که بهتر است توافقی ناقص داشته باشیم تا هیچ توافقی در کار نباشد. هنوز بر این عقیده هستیم که همگی باید برای حفظ آن به هم ملحق شویم. در غیر این صورت، خطر یک رقابت تسلیحاتی منطقه ای با پیامدهایی غیرقابل پیش بینی از جمله شامل حال اروپا و اتریش، پدیدار خواهد شد.

شالنبرگ در این بیانیه ادامه داد: باعث افتخار است که وین باز هم برای محل گفتمان و مذاکرات انتخاب شده است. ما به عنوان میزبان مذاکرات باور داریم که اطمینان یافتن از اجرای کامل و موثر برجام توسط همه و بازگشت آمریکا به توافق به نفع همه است.

او افزود: مذاکره کنندگان می دانند که این یک مقطع زمانی حیاتی بوده و ممکن است آخری فرصتمان برای نجات دادن توافق وین باشد. اتریش با همکاری سازنده در راستای رسیدن به راهکار مورد قبول طرفین بیشترین حمایتش را از مذاکرات به عمل خواهد آورد.

منبع: ایسنا


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.