شاخص بورس ٢درصد افزایش و دلار و سکه به ترتیب ٠.٢ و ٠.۴ درصد افت را در هفته گذشته نصیب سرمایه‌گذاران خود کردند.
مقایسه بازارهای بورس، ارز و طلا در هفته‌ای که گذشت

بورس۲۴ : شاخص بورس 2درصد افزایش و دلار و سکه به ترتیب 0.2 و 0.4 درصد افت را در هفته گذشته نصیب سرمایه‌گذاران خود کردند.

بررسی بازدهی بازارهای سرمایه، ارز و طلا نشان می‌دهد از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته شاخص بورس بیش از 1.96 درصدی کاهش را نصیب سرمایه‌گذاران این بازار کرده است. این در حالی است که در این مدت سرمایه‌گذاران بازار ارز(دلار) نیز 0.7درصد رشد و خریداران سکه طلا 2.9 درصد افت را در سبد سرمایه‌گذاری خود داشته‌اند.

همچنین در هفته گذشته شاخص بورس افزایش 2 درصدی داشته است و در مقابل نیز دلار 0.2درصد و سکه 0.4 درصد کاهش را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: دباغای، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با 15 درصد، استخراج زغالسنگ با 12.7 درصد، خرده فروشی بجز وسایل نقلیه با 12.2 درصد، استخراج سایر معادن با 12 درصد و خدمات فنی و مهندسی با 8.4 درصد بیشترین تاثیر مثبت و انتشار، چاپ و تکثیر با 4.6 درصد، مخابرات با 3.4 درصد، محصولات چوبی با 3.2 درصد، خودرو و ساخت قطعات با 2.1 درصد و ماشین‌آلات و تجهیزات با 1.3 درصد بیشترین تاثیر منفی در نماگر بازار بورس را در این مدت به ثبت رساندند.

همچنین در هفته‌ای که گذشت خودرو و ساخت قطعات با 9055میلیون سهم، سرمایه‌گذاری‌ا با 3250 میلیون سهم، بانک‌ها و موسسات اعتباری با 3248میلیون سهم، فلزات اساسی با 1704میلیون سهم، محصولات شیمیایی با 1482 میلیون سهم، فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای با 1248میلیون سهم، شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی با 1116میلیون سهم، انبوه‌سازی، املاک و مستغلات با 1002میلیون سهم، ساخت محصولات فلزی با 929میلیون سهم و مواد و محصولات دارویی با 720میلیون سهم بیشترین حجم معاملات هفتگی را به نام خود ثبت کردند.


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.