بعد از پیگیری های متعدد دو شرکت مهم که سود سهام عدالت را نپرداخته بودند، دلیل این تاخیر را توضیح دادند.
مخابرات و مپنا علت واریز نکردن سود سهام عدالت را اعلام کردند

از یکشنبه شب واریز مرحله دوم سود سهام عدالت آغاز شده اما طبق اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی تمام سود سهام عدالت در این مرحله هم واریز نشد و به دلیل کوتاهی دو شرکت مخابرات ایران و گروه مپنا همچنان 10 درصد از سود سهامداران عدالت در دست این دو شرکت باقی مانده است.

دلیل این تاخیر در پرداخت سود دو شرکت مذکور را از روابط عمومی این شرکت ها پیگیری کردیم؛

عدم وصول مطالبات، دلیل مپنا برای عدم واریز سود سهام عدالت

بعد از پیگیری های چند روزه و متعدد از روابط عمومی گروه مپنا مبنی بر توضیح علت اصلی این تاخیر چند ماهه، تنها این پاسخ را دریافت کردیم: علت واریز نشدن این سود به دلیل عدم وصول مطالبات مپنا است. به محض وصول مطالبات و تامین نقدینگی این سود پرداخت خواهد شد.

شرکت بعدی که برای پیگیری چرایی عدم واریز سود سهامداران عدالت به سراغ آن رفتیم شرکت مخابرات ایران بود که در این رابطه با محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات به گفت و گو پرداختیم.

محمدرضا بیدخام در رابطه با تاخیر در پرداخت سود سهام عدالت بیان کرد: در سال‌های اخیر به طور کل شاهد رشد حداکثری تورم هم چنین افزایش هزینه‌های غیر قابل پیش بینی فنی و غیر فنی و افزایش هزینه‌های حقوق و دستمزد این ارگان در جامعه بوده ایم.

این مقام مسئول گفت:با اعلام رشد مرکز آمار مبنی بر این موضوع که کمترین رشد تورم مربوط به حوزه‌های ارتباطات و مخابرات در چند سال اخیر بوده است عدم ترمیم تعرفه‌های بخش ثابت مخابرات ایران در طول ۱۲ سال گذشته و هم چنین متاسفانه وجود مطالبات حدود دو هزار میلیارد تومانی شرکت مخابرات ایران از نهاد‌های دولتی، خصوصی و مشتریان، عملا بخش سود دهی ثابت را از مدار خارج کرده است.

او در ادامه افزود:ضمن عذر خواهی از سهامداران محترم عدالت ان شاالله با تلاش حداکثری و با تعامل بیشتر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شاهد ترمیم تعرفه‌های بخش ثابت پس از گذشت ۱۲ سال باشیم، هم چنین با تلاش بیشتر بتوانیم مطالبات دو هزار میلیاری را وصول نمایم تا در این صورت بتوانیم این سود را به سهامداران سهام عدالت پرداخت کنیم.

این دو پاسخ از شرکت هایی بودند که در تامین سود سهام عدالت جامعه تاخیر داشته اند و روند پرداخت سود را با مشکل مواجه کرده بودند.

منبع: باشگاه خبرنگاران


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.