تاکنون در بریتانیا بیش از ۸۶ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌ اند و همه محدودیت های کرونایی تا ٢ هفته دیگر در انگلیس تمام می شود. دلیل این تصمیم، موفقیت در تزریق واکسن برای اکثریت شهروندان است...
پایان ماسک در انگلیس

بورس۲۴ : همه محدودیت های کرونایی تا 2 هفته دیگر در انگلیس تمام می شود. دلیل این تصمیم، موفقیت در تزریق واکسن برای اکثریت شهروندان است.

به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی، این تصمیم را نخست وزیر بریتانیا اعلام کرده است و تنها مربوط به انگلیس است و شامل 3 بخش دیگر بریتانیا یعنی ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند نمی شود.  

 دولت‌های اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی هر کدام مقررات مخصوص خود را دارند و با وجود تشابه ‌در بسیاری از موارد، در زمان‌بندی و بعضی محدودیت‌ها با انگلستان متفاوت هستند. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، تایید کرد که در آخرین مرحله از زمان‌بندی رفع محدودیت‌های کرونا در انگلستان، مقررات مربوط به استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری به پایان خواهد رسید.

او گفت که انتظار دارد این مرحله در روز ۱۹ ژوئیه (دو هفته دیگر) و بعد از ۱۶ ماه اعمال محدودیت‌های مختلف در انگلستان اجرا شود. مقررات دیگر مانند محدودیت شش نفری برای ملاقات در داخل خانه و توصیه کار از منزل هم هم لغو خواهد شد. با وجود این شماری از محدودیت‌ها برای مسافران با توجه به وضعیت کرونا در کشور مبدا همچنان باقی می‌ماند.

جانسون در نشست خبری خود در "داونینگ استریت" رفع بخش بزرگی از محدودیت‌های قانونی در انگلستان را مدیون موفقیت برنامه واکسیناسیون در بریتانیا دانست. بر اساس آمار رسمی دولت بریتانیا تا کنون بیش از ۸۶ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و حدود ۶۵ درصد دومین دوز واکسن را هم تزریق کرده‌اند.

دولت اسکاتلند گفته است که احتمالا مقررات استفاده از ماسک را در مکان‌ های مشخص تا حدود یک ماه دیگر ادامه دهد. مرحله چهارم و آخر رفع محدودیت‌ها قرار بود روز ۲۱ ژوئن اجرا شود اما به دلیل افزایش موارد ابتلا به سویه دلتا چهار هفته به تعویق افتاد. جانسون گفت که این بار قاعدتا مرحله آخر اجرا خواهد شد و برای تایید نهایی باید یک هفته دیگر (۱۲ ژوئیه) آخرین داده‌های مربوط به همه‌گیری کوید-۱۹ بررسی شود.


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.