شاخص بورس ٣.۶ درصد افزایش و دلار و سکه به ترتیب ٣.٨ و ۴.۵ درصد رشد را در هفته گذشته نصیب سرمایه‌گذاران خود کردند.
مقایسه بازارهای بورس، ارز و طلا در هفته‌ای که گذشت

بورس۲۴ : شاخص بورس 3.6 درصد افزایش و دلار و سکه به ترتیب 3.8 و 4.5 درصد رشد را در هفته گذشته نصیب سرمایه‌گذاران خود کردند.

بررسی بازدهی بازارهای سرمایه، ارز و طلا نشان می‌دهد از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته شاخص بورس بیش از 3.9 درصدی کاهش را نصیب سرمایه‌گذاران این بازار کرده است. این در حالی است که در این مدت سرمایه‌گذاران بازار ارز(دلار) نیز 0.93 درصد رشد و خریداران سکه طلا 2.4 درصد افزایش را در سبد سرمایه‌گذاری خود داشته‌اند.

همچنین در هفته گذشته شاخص بورس افزایش 3.6درصدی داشته است و در مقابل نیز دلار 3.8درصد و سکه 4.5 درصد رشد را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: مخابارت با 14.7 درصد، شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی با 10.2 درصد، استخراج زغالسنگ با 8.7 درصد، حمل و نقل با 8.7 درصد و تامین آب، برق و گاز با 8.5 درصد بیشترین تاثیر مثبت و محصولات چوبی با 8 درصد، کاشی و سرامیک با 5 درصد، انتشاره، چاپ و تکثیر با 4.3 درصد، منسوجات با 3.5 درصد و ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با 3 درصد بیشترین تاثیر منفی در نماگر بازار بورس را در این مدت به ثبت رساندند.

همچنین در هفته‌ای که گذشت خودرو و ساخت قطعات با 12331میلیون سهم، بانک‌ها و موسسات اعتباری با 4699میلیون سهم، سرمایه‌گذاری‌ها با 3964میلیون سهم، فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای با 1597میلیون سهم، شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی با 1423میلیون سهم، فلزات اساسی با 1331میلیون سهم، محصولات شیمیایی با 1178 میلیون سهم، انبوه‌سازی، املاک و مستغلات با 974میلیون سهم، ساخت محصولات فلزی با 856میلیون سهم و محصولات غذایی و آشامیدنی بجز قند و شکر با 844 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات هفتگی را به نام خود ثبت کردند.


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.