شعب جدید در راه است... در طول یک سال گذشته نزدیک به یک میلیون افزایش سپرده گذاری و مشتری جدید برای بانک آینده رقم خورده که با این رکورد هدف گذاری برای پنج میلیون مشتری جدید نیز در نظر گرفته شده است... مجوز برگزاری مجمع فوق‌العاده بانک از محل مطالبات و آورده نقدی و تجدید ارزیابی دارایی ها از سوی شورای پول و اعتبار صادر شد... برآوردها نشان می‌دهد که بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها از سوی بانک آینده انجام خواهد شد...
روزنه های امید در بانک آینده

بورس۲۴ : صف فروش طولانی مدت نماد بانک آینده بسیاری از سهامداران این بانک بازارپایه ای را ناامید کرده است.

اما در جستجوی رویدادهای مثبت از این بانک به اطلاعاتی دست پیدا کردیم که بدون تردید سهامدار فعلی نمی تواند از کنار آن ها به سادگی عبور کند.

طبق افشای انجام شده، توسط بانک آینده در سامانه کدال ، در تاریخ ۱۸ خرداد ماه جاری چهار محور اساسی از سوی شورای پول و اعتبار به بانک تکلیف شد، نخستین موضوع مجوز تاسیس شعبه جدید بوده است. حال که بانک آینده مجوز توسعه شعب دریافت کرده است، به مفهوم دیگر توسعه شعب، توسعه مشتری و سپرده جدید و افزایش اعتبار دهی را برای بانک به ارمغان می آورد.

در طول یک سال گذشته نزدیک به یک میلیون افزایش سپرده گذاری و مشتری جدید برای بانک آینده رقم خورده که با این رکورد هدف گذاری برای پنج میلیون مشتری جدید نیز در نظر گرفته شده است.

موضوع دوم که در خصوص بانک آینده که می تواند به گسترش فعالیت های آن کمک نماید ، اشاره به ماده دوم ابلاغیه شورای پول و اعتبار است که عنوان شده بانک آینده همه پروژه‌های نیمه تمام خود را تا پایان ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به اتمام برساند.

گفتنی است که پروژه های بانک آینده پس از افتتاح و راه اندازی به مگا پروژه های ملی تبدیل خواهند شد و پس از آن ایجاد ارزش افزوده برای بانک دارد.

بانک آینده مکلف است تا پایان شهریور ۱۴۰۰ مجامع عمومی عادی سالیانه خود را برگزار نماید، همچنین مجوز برگزاری مجمع فوق‌العاده بانک از محل مطالبات و آورده نقدی و تجدید ارزیابی دارایی ها از سوی شورای پول و اعتبار داده شده است. آنچه که صورت‌های مالی بانک وشرکت‌های تابعه نشان می‌دهند این است که افزایش سرمایه بانک آینده بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود . که ۱۵ هزار میلیارد تومان باید به صورت نقدی و مابقی از سایر محل‌ها انجام شود.

برآوردها نشان می‌دهد که بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها از سوی بانک آینده انجام خواهد شد و این بانک با سرمایه جدید ، بزرگترین افزایش سرمایه در تاریخ بورس کشور را رقم می‌زند.

از طرفی برخی شرکت های زیرمجموعه بانک آینده، از جمله ایران مال طبق تکلیف شورای پول و اعتبار باید تا چند ماه آینده در بازار سرمایه عرضه شود که با تحقق این مهم ، تامین مالی دیگری برای انجام پروژه‌های بانک آینده رقم خواهد خورد.


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.