موسوی مجد: بستر تولید در کشور فراهم و ظرفیت‌ های خالی پر شده است رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم صوتی و تصویری از افزایش ١٠ درصدی قیمت لوازم خانگی ایرانی خبر داد. او گفت: با لغو تحریم‌ ها، دیگر لوازم خانگی ساخته شده وارد کشور نمی‌ شود و صرفا تولید آنها در ایران انجام می‌ شود و...
افزایش ١٠ درصدی قیمت لوازم خانگی

بورس۲۴رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم صوتی و تصویری از افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی ایرانی خبر داد.

سید علیرضا موسوی‌ مجد از افزایش ۱۰ درصدی قیمت لوازم خانگی ایرانی خبر داد و گفت: با لغو تحریم‌ ها، دیگر لوازم خانگی ساخته شده وارد کشور نمی‌ شود و صرفا تولید آنها در ایران انجام می‌ شود.

افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی

وی افزود: با افزایش نرخ دستمزد کارگران و هزینه حمل و نقل و انرژی، قیمت برخی اقلام لوازم خانگی ۱۰ درصد و برخی اقلام دیگر از جمله تلویزیون کمتر از ۱۰ درصد افزایش یافت.

موسوی مجد گفت: شرایط بازار لوازم خانگی آرام و قیمت‌ ها تابع عرضه و تقاضا است و به دلیل کاهش شدید تقاضا در بازار لوازم خانگی قیمت‌ ها امسال حداکثر ۱۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم صوتی و تصویری در مورد واردات لوازم خانگی خارجی به کشور نیز اظهار داشت: واردات لوازم خانگی همچنان ممنوع است و هیچ صحبتی مبنی بر آزاد شدن واردات لوازم خانگی مطرح نیست.

وی تاکید کرد: البته تصور هم بر این است، که با لغو تحریم‌ ها لوازم خانگی آماده اجازه واردات نگیرد و صرفا با واردات قطعات لوازم خانگی و مونتاژ آن در ایران موافقت شود.

به گفته موسوی مجد، با گشایش‌ های احتمالی برجام نیازی به واردات کالا از شرکت‌ های ال جی و سامسونگ نیست، چرا که بستر تولید در کشور فراهم و ظرفیت‌ های خالی پر شده است.

منبع: فارس 


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.