مدیر عامل: جایگاه سوم خود را در میان شرکت‌ های پی‌ اس‌ پی حفظ کردیم سود خالص و سود پایه هر سهم نسبت به سال گذشته رشد ۹۲ درصدی داشت بورس ٢۴ - مجمع عمومی عادی سالانه تجارت الکترونیک پارسیان، با حضور ۸۲.۶۷ درصد از حاضران ۲۷ اردیبهشت‌ ماه برگزار شد. در این جلسه عملکرد شرکت تاپ مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و پس از آن نیز...

بورس۲۴مجمع عمومی عادی سالانه تجارت الکترونیک پارسیان، با حضور ۸۲.۶۷ درصد از حاضران ۲۷ اردیبهشت‌ ماه برگزار شد.

در این جلسه عملکرد شرکت تاپ مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و پس از آن تقسیم سود انجام شد. بدین ترتیب به‌ ازای هر سهم تاپ ۴۰۰ریال سود تعیین شد.

در این مجمع حمید توفیقی، به‌ عنوان رئیس مجمع، محمد ابوالقاسمی به‌ عنوان ناظر اول، بابک محبوبی به‌ عنوان ناظر دوم و علی باقری به‌ عنوان دبیر مجمع انتخاب شدند.

در ابتدای این جلسه گزارش هیات‌ مدیره درخصوص عملکرد شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، در سال منتهی به ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹ توسط احمد جعفری، مدیر عامل این شرکت ارائه شد.

او به چالش‌ ها و فرصت‌ هایی که برای شرکت تاپ در سال گذشته وجود داشته اشاره کرد و توضیح داد: « وجود تحریم و عدم امکان تامین اقلام از مهم‌ ترین چالش‌ های ما در سال گذشته بوده است.

وی افزود: علاوه ‌بر این ناکارآمدی مدل کارمزد و ثابت بودن آن در شرکت‌ های پی‌ اس‌ پی در مقایسه با نرخ رشد هزینه این شرکت‌ ها از چالش‌ هایی بود که با آن درگیر بودیم. بحث مرتبط به نظام سلامت و بیماری کرونا هم مزید بر علت شد که تراکنش‌ های ما به‌ واسطه این بیماری و متوقف شدن برخی کسب‌ و کارها کاهش پیدا کند.»

جعفری رشد پرداخت غیر حضوری و حذف پول را از فرصت‌ هایی که در سال گذشته برای این شرکت فراهم شده دانست و در این‌ باره گفت: «حجم خریدهای اینترنتی ما علی‌ رغم نبود زیر ساخت قوی در این حوزه افزایش پیدا کرد.

او ادامه داد: همچنین اکوسیستم شبکه پرداخت فروشگاهی مبتنی بر کد کیوآر در شرکت تاپ شکل گرفت. در این راستا قابلیت پرداخت از طریق کد کیوآر در بیش از ۹۰۰ هزار پایانه فعال‌ سازی و ۹۰هزار استیکر نصب شده است.»

او اضافه کرد که امیدواریم بتوانیم زیرساخت‌ های فنی را در استاندارد EMV داشته باشیم و از این طریق به شبکه پرداخت بین‌ المللی متصل شویم.

جعفری با اشاره به اینکه در سال گذشته شرکت تاپ جایگاه سوم خود را در میان شرکت‌ های پی‌ اس‌ پی حفظ کرده، گفت: «در سال گذشته این شرکت 45 درصد افزایش تراکنش داشته و این در حالی است که کل تراکنش‌ ها در کشور 24 درصد رشد داشته است. در سهم مبلغ تراکنش نیز 82 درصد رشد نسبت به عملکرد سال قبل داشته که این نسبت برای کل کشور 68 درصد بوده است.»

طبق گفته‌ های مدیر عامل تاپ، این شرکت در سهم تراکنش اینترنت رشد ۷.۴۴ درصدی و در سهم مبلغ تراکنش اینترنت رشد ۲.۵۶ درصدی را در طول یک سال تجربه کرده است.

جعفری در خصوص تغییر فرایندها در شرکت توضیح داد: «ما در حوزه فرایندهای شرکت مشکلات زیادی داشتیم. به‌ همین دلیل یک بازنگری در کل فرایندها انجام دادیم. در این راستا رویکرد شرکت از مدل وظیفه‌ گرا به مدل فرایندگرا تبدیل شد.»

با توجه به صحبت‌ های جعفری در تاسیس شعب جدید در کشور شرکت تاپ در اسفند ماه ۱۳۹۹ رشد ۱.۵۹ درصدی نسبت به سال گذشته در تاسیس شعب داشته است.»

او در ادامه عملکرد مالی شرکت را در سال ۱۳۹۹ توضیح داد و گفت: «درآمد عملیاتی تاپ در سال گذشته ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده که در سال ۱۳۹۹ به بیش از ۲۲ میلیارد ریال رسیده و بدین ترتیب شاهد رشد ۹۳ درصدی در درآمد عملیاتی بودیم. همچنین در سود خالص و سود پایه هر سهم نسبت به سال گذشته رشد ۹۲ درصدی داشته‌ است.»