در مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی پارس دارو، افزایش سرمایه ٨١ درصدی این شرکت، از طریق سلب حق تقدم از سهامداران فعلی و فروش سهام فوق بصورت عرضۀ عمومی و تخصیص سهام جایزه از محل صرف سهام ایجاد شده به تصویب رسید.
تصویب افزایش سرمایه ٨١ درصدی پارس دارو

بورس۲۴ : در مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی پارس دارو، افزایش سرمایه 81 درصدی این شرکت، از طریق سلب حق تقدم از سهامداران فعلی و فروش سهام فوق بصورت عرضۀ عمومی و تخصیص سهام جایزه از محل صرف سهام ایجاد شده به تصویب رسید.

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت داروسازی پارس دارو روز یکشنبه 5 اردیبهشت با حضور 75.56 درصد نمایندگان و صاحبان سهام و همچنین حسابرس و بازرس قانونی شرکت و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار در سالن کنفرانس مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه که به دلیل شرایط کرونایی با رعایت کامل شیوه‌نامه های بهداشتی برگزار شد و امکان حضور سهامداران به صورت آنلاین در آن تدارک دیده شده بود، دکتر محسن صفاجو به‌عنوان رئیس مجمع، آقای فرشاد ملک‌وند فرد و آقای حسین فراهانی به‌عنوان ناظران و دکتر امیر گرمابدری به عنوان دبیر مجمع فوق‌العاده انتخاب شدند و سپس دکتر صفاجو رئیس مجمع پس از تایید رسمیت جلسه، دستور مجمع را اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش سرمایه شرکت و اصلاح ماده 2 اساسنامه مرتبط با تغییرات موضوع فعالیت اصلی شرکت و همچنین سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده است، عنوان کرد.

در ادامه دکتر سهیل سهیلی مدیرعامل شرکت پارس دارو، گزارش خود را در خصوص طرح توجیهی افزایش سرمایه ارائه کرد و سپس بازرس قانونی شرکت گزارش طرح توجیهی هیئت مدیره مبنی بر تایید طرح را قرائت نمود.

پس از بحث و بررسی، افزایش سرمایه شرکت از مبلغ از مبلغ 525 میلیارد ریال به مبلغ 950 میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی به مبلغ 425 میلیارد ریال را تصویب و مقرر نمود تعداد 9 میلیون و 444 هزار و 444 برگ سهم به بهای هر برگ 45 هزار ریال، با سلب حق تقدم از کلیه سهامداران فعلی پذیره نویسی و عرضه عمومی گردد.

همچنین مجمع مقرر نمود از مابه التفاوت بهای سهم عرضه شده و ارزش اسمی سهام (صرف سهام) به مبلغ 415 میلیارد و 555 میلیون و 580 هزار ریال سهام 1000 ریالی صادر و به صاحبان سهام قبلی به نسبت سهام در تملک آن ها در تاریخ مجمع عمومی فوق العاده ، سهام جایزه تعلق گیرد.

لازم به ذکر است که در گزارش توجیهی هیئت مدیره، تامین سرمایه در گردش و خرید مواد اولیه، کاهش هزینه‌های مالی و افزایش سود آوری و بهبود نسبت مالکانه به عنوان مهترین دلایل پیشنهاد این افزایش سرمایه عنوان شده بود.

همچنین در این مجمع اصلاح ماده 2 اساسنامه مرتبط با تغییرات موضوع فعالیت اصلی شرکت به تصویب رسید که بر این اساس تولید سافت ژل، مکمل‌های دارویی و غذایی و ورزشی به موضوعات فعالیت اصلی شرکت اضافه شدند.

majma14001

منبع: روابط عمومی پارس دارو


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.