کالسیمین جز شرکت های تولید کننده روی بوده که به دلیل رشد قیمتهای جهانی و فروش عالی در سال ٩٩ و ادامه این روند در سال مالی جدید، پتانسیل های بنیادی بالایی دارد.

بورس۲۴ : کالسیمین جز شرکت های تولید کننده روی بوده که به دلیل رشد قیمتهای جهانی و فروش عالی در سال 99 و ادامه این روند در سال مالی جدید، پتانسیل های بنیادی بالایی دارد.

کالسیمین در عملکرد 12 ماهه به فروش قابل توجه 1651 میلیارد تومانی دست یافته است.

رشد بیش از 120 درصدی را در فروش سال 99 این شرکت به نسبت دوره مشابه سال قبل شاهد هستیم.

با عنایت به بهر برداری از پروژه so (فلو تاسیون مواد معدنی مخلوط سولفیدی – کربناتی) برآورد می شود در صورت فروش محصولات نهایی مبلغ ۱۶،۰۳۸،۰۰۰میلیون ریال به درآمد سالانه شرکت اضافه شود.

در این شرکت شاهد افتتاح طرح توسعه بسیار مهمی هستیم که علاوه بر افزایش ظرفیت تولید و فروش می تواند تحولات جدی در سود سازی این شرکت در سال جاری به وجود بیاورد.

همچنین شرکت دارای پرتفوی قوی از شرکت های خارج بورسی بوده که سود این شرکت ها با رشد خوبی همراه و این امر سبب رشد سود سرمایه گذاری های کالسیمین در گزارش 12 ماهه خواهد شد.

قیمت های جهانی روی از محدوده 2000 دلار در سال میلادی گذشته، روند رو به رشد داشته و هم اکنون به سطوح بالای 2800 دلار رسیده است؛ به عبارتی در سال 1400 شرکت با جهش نرخ های فروش همراه خواهد شد.

به عبارتی شرکت در سال 99 با متوسط نرخ فروش به ازای هر تن شمش 48 میلیون تومان همراه بوده ، حال با فرض قیمت های جهانی 2800 دلاری و دلار 22 هزار تومانی متوسط نرخ بالغ بر 61 میلیون تومان شده و این نرخ ها هم فروش و هم سود کالسیمین را برای سال جاری هم متحول خواهد کرد.