آماده ‌ایم، تا تحریم ‌های ایران را بر داریم سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی است، واشنگتن آماده است تا گام‌ هایی را برای بازگشت به پایبندی به توافق هسته ‌ای برداشته و رفع تحریم‌ هایی که مرتبط با برجام نیستند را نیز...

بورس۲۴در حالی که آمریکا پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین از ایران می‌ خواست ابتدا به الزامات برجامی بازگردد، اما وزارت خارجه این کشور بامداد پنجشنبه از آمادگی واشنگتن برای پایبند شدن به توافق هسته‌ای خبر داد.

به نوشته رسانه ‌های آمریکایی،«ند پرایس»سخنگوی وزارت خارجه آمریکادر نشست خبری روزانه گفت: «گفت ‌و گوها در وین دشوار خواهد بود و به دلایل مختلفی از جمله نبود اعتماد بین تهران و واشنگتن، شاهد چالش ‌هایی خواهیم بود».

پرایس ضمن اشاره به حرفه‌ای پیش رفتن گفت‌وگوها در وین، توضیح داد: «ما آماده‌ایم گام‌هایی را برای بازگشت به پایبندی به توافق هسته‌ای برداریم، همچنین رفع تحریم ‌هایی که مرتبط با برجام نیستند را نیز درنظر بگیریم».

وی با تاکید بر آمادگی آمریکا برای برداشتن تحریم‌ های وضع ‌شده علیه ایران، اما اظهار داشت: «ما هیچ مشوق یک جانبه ‌ای به ایران ندهیم؛ تا به [پایبندی به تعهداتش ذیل] توافق هسته ‌ای بازگردد».

منبع: فارس