حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در پنجاه و هفتمین هفته از پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، ۵ طرح که آب شیرین شده خلیج فارس و دریای عمان را به استان های هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان انتقال می‌دهد، از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

بورس۲۴ : حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در پنجاه و هفتمین هفته از پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، ۵ طرح که آب شیرین شده خلیج فارس و دریای عمان را به استان های هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان انتقال می‌دهد، از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

دو خط انتقال آب از سیرجان به مجتمع مس سرچشمه و از مس سرچشمه به اردکان در مجموع به طول ۵۲۰ کیلومتر با ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار اجرا شده است.

برای اجرای خطوط انتقال آب به اصفهان، مشهد و سیستان و بلوچستان که در مجموع ۳ هزار و ۲۸۰ کیلومتر طول خواهند داشت نیز ۱۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

این پروژه‌های زیر ساختی و توسعه‌ای که برای ۵۴ هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد می کند، به طور کامل از سوی بخش خصوصی اجرا می شوند.

منبع: مس پرس