مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: از بدو حرکت شرکت مس، همه مدیران متعهد به تولید داخل و بومی‌ سازی بوده ‌اند و امروز هم، با توجه به شرایط کشور، این موضوع رشد قابل توجهی داشته است...

بورس۲۴مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: از بدو حرکت شرکت مس، همه مدیران متعهد به تولید داخل و بومی‌ سازی بوده ‌اند و امروز هم، با توجه به شرایط کشور، این موضوع رشد قابل توجهی داشته است.

حسین احمدی، در مراسم افتتاح نمایشگاه نهضت تولید، بومی‌ سازی و صادرات که با حضور پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، نورالدینی مشاور ارشد استاندار کرمان و جمعی از مدیران صنایع استان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب‌شرق کرمان برگزار شد، اظهار کرد: در شرکت مس، به‌ویژه در استان کرمان، اگر روند خرید و ساخت را مدنظر قرار دهیم، سالانه حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه تولید و مسائل جاری، ظرفیت وجود دارد که اگر ۳۰درصد آن هم در استان محقق شود، رقم بسیار قابل توجهی در زمینه اشتغال استان و تامین مواد اولیه خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر، حدود ۷۰۰ میلیون یورو و ۶هزار میلیارد تومان نیز پروژه‌های جاری شرکت مس در استان کرمان است که اگر ظرفیت‌ های منطقه‌ ای را پای کار بیاوریم، می ‌توانیم حدود ۵ هزار میلیارد تومان در تامین قطعات از داخل کشور و استان اقدام کنیم که بسیار عدد خوبی است و گویای اشتغالی بسیار مولد در سطح منطقه خواهد بود که توسعه استان را در حوزه تولید و در زمینه اشتغال به ‌همراه خواهد داشت.

مدیر مجتمع مس سرچشمه تاکید کرد: قطعاً اولویت ما تامین از داخل استان است که ان‌شاء‌الله محقق خواهد شد؛ ما بانک اطلاعاتی پروژه‌های مس را تهیه کرده‌ایم و الان هم قراردادهای جاری در استان داریم که ظرفیت استان هرچه باشد می‌توانیم پوشش بدهیم؛ ما آمادگی کامل داریم و هرجا تولیدکننده‌ای بتواند به تولید داخل و اشتغال استان کمک کند، دستش را به گرمی می ‌فشاریم.

وی با اشاره به تعهد شرکت مس در زمینه بومی‌ سازی عنوان کرد: البته نکته‌ای که همه تولیدکنندگان و شرکت ‌های استان باید به آن توجه داشته باشند، موضوع مراحل بومی‌ سازی و الزامات آن است که از برنامه‌ ریزی اولیه، مهندسی معکوس و کنترل کیفیت، این زنجیره ‌ای است که باید همه با هم وجود داشته باشند.