شرکت نوش پونه مشهد به وسیله اطلاعیه ای اعلام کرد که با درخواست پذیرش سهام این شرکت در فرابورس ایران موافقت شده است.

بورس۲۴ : شرکت نوش پونه مشهد به وسیله اطلاعیه ای اعلام کرد که با درخواست پذیرش سهام این شرکت در فرابورس ایران موافقت شده است.

بر مبنای این اطلاعیه درخواست پذیرش سهام شرکت نوش پونه مشهد در فرابورس ایران در جلسه 12 اسفند ماه 99 هیات پذیرش فرابورس مطرح و با پذیرش در بازار دوم فرابورس ایران به صورت مشروط موافقت شد.

رضا اسدی شکرانلو مدیر مالی گروه تبرک که سهامدار عمده غپونه است در گفت و گو با خبرنگار بورس۲۴ درباره موافقت مشروط با حضور این سهم در بازار دوم فرابورس گفت: هنوز شرط و شروطی در این خصوص به ما اعلام نشده و به محض این که سازمان این شروط را به ما اعلام کند حتما از طریق کدال به سهامداران اطلاع رسانی خواهیم کرد.

او در خصوص پروسه ارتقای غپونه به بازار بالاتر در فرابورس ابراز داشت: شرکت نوش پونه مشهد تا کنون در بازار پایه زرد فرابورس داد و ستد می شد و در بازار اصلی فرابورس پذیرفته نشده بود. از این رو اقدام به پذیرش در بازار اصلی فرابورس کرد و با موافقت فرابورس اکنون به عنوان شرکت پذیرفته شده در بازار اصلی فرابورس فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی افزود: پس از مراجعه به هیات پذیرش و ارائه پاسخ به پرسش های این هیات در نهایت به پذیرش نوش پونه در بازار اصلی فرابورس منتهی شد.

اسدی در پاسخ به این که نماد غپونه چه زمانی بازگشایی خواهد شد، تصریح کرد: ما افشای اطلاعات لازم را انجام دادیم و از طرف ما نماد غپونه آماده بازگشایی است. اما زمان بازگشایی در دست ما نیست و به تصمیمات فرابورس بازمی گردد.

گفتنی است بیش از 86 درصد معادل 552 میلیون سهم از سهام شرکت نوش پونه مشهد در مالکیت شرکت گروه کارخانجات صنعتی تبرک قرار دارد و شرکت توسعه صنعت و عمران تبرک خاورمیانه نیز حدود 9 میلیون سهم معادل 1،35 درصد از غپونه را در اختیار دارد.

بهای هر سهم غپونه در بازار پایه فرابورس طی حدود 4 ماه گذشته از محدوده 1،850 تومان به حدود 2،200 تومان رسیده و روند پرنوسانی را تجربه کرده اما روند کلی آن افزایشی بوده و حدود 20 درصد بازدهی مثبت داشت. این در حالی است که بازدهی کلی بازار در چند ماه گذشته منفی بوده است.

صورت های مالی غپونه نشان می دهد که در دوره 9 ماهه سال جاری بیش از 1،667 میلیارد ریال درآمد عملیاتی کسب کرده و با شناسایی بالغ بر 295 میلیارد ریال سود خالص برای هر سهم 461 ریال سود کنار گذاشته است. در قیاس با دوره 9 ماهه سال قبل درآمدهای عملیاتی این شرکت 6 درصد و سود خالص 5 درصد رشد را تجربه کرده است.