درباره مذاکرات غیر رسمی بر سر احیا برجام امور در حال حرکت در مسیر درستی هستند یک منبع دیپلماتیک فرانسه، با اشاره به مساله هسته‌ ای ایران به خبرگزاری رویترز گفت: ایران طی روزهای اخیر نشانه‌ های امیدوار کننده‌ ای در زمینه دیپلماسی هسته‌ ای و احیای مذاکرات غیر رسمی در این ارتباط نشان داده که...

بورس۲۴ : یک منبع دیپلماتیک فرانسه به خبرگزاری رویترز گفته ایران طی روزهای اخیر نشانه‌ های امیدوارکننده‌ ای در زمینه دیپلماسی هسته‌ ای و احیای مذاکرات غیر رسمی در این ارتباط نشان داده است.

به گزارش «انتخاب»؛ این منبع دیپلماتیک روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه با اشاره به مساله هسته‌ ای ایران اعلام کرد: «امور در حال حرکت در مسیر درست هستند و ما نشانه ‌های مثبتی این هفته و به خصوص در روزهای اخیر دریافت کرده‌ایم.»

رویترز در همین زمینه به نقل از این منبع دیپلماتیک نوشته که هدف سه کشور اروپایی از کنار گذاشتن طرح قطعنامه این بود که به دیپلماسی فرصتی دیگر داده شود و چشم‌انداز نشست غیررسمی هسته‌ای صدمه نبیند.

به گفته او، هدف این است که همه طرف ‌های موضوع هسته‌ای ایران پیش از آغاز نوروز به میز مذاکره آورده شوند.

گفتنی است، مقام‌ های ایران اخیرا در واکنش به پیشنهاد حضور در مذاکراتی با حضور آمریکا که از سوی اروپا صورت گرفت آن را رد کرده و گفتند زمان برای این اقدام مناسب نیست.