عصر امروز دکتر سلیمانی ضمن دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای از سامانه ‌های این سازمان بازدید کرد...
برگزاری نشست مدیران ارشد بیمه مرکزی و سازمان راهداری

بورس۲۴عصر امروز دکتر سلیمانی ضمن دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ا ی از سامانه‌ های این سازمان بازدید کرد.

در این نشست دکتر سلیمانی با اشاره به فراهم ‌بودن زمینه همکاری ‌های مشترک صنعت بیمه با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: بیمه شخص ثالث، بیمه ترانزیت‌ها و حمل نقل جاده‌ای از مهم‌ترین موضوعات مشترک صنعت بیمه و این سازمان به شمار می ‌آید.

وی افزود: راننده‌ محوری از مسائل مهم بیمه شخص ثالث است که طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث، بیمه مرکزی موظف به فراهم‌نمودن زیرساخت ‌های آن است که این مهم مستلزم همکاری با نهادهایی چون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است که دارای سامانه‌های هوشمند رصد معابر و جاده ‌ها هستند.

وی گفت: در حال حاضر از 25 میلیون خودرو موجود 23.5 میلیون خودرو تحت پوشش بیمه شخص ثالث هستند که متاسفانه آمار دقیقی از علت عدم بیمه این تعداد خودرو در دسترس نیست که علت اصلی آن نبود سامانه جامعی برای این منظور است.

رییس کل بیمه مرکزی در ادامه از ضریب خسارت 110 درصدی بیمه شخص ثالث خبر داد و گفت: صنعت بیمه سالانه حدودا 25 هزار میلیارد تومان خسارت بیمه شخص ثالث پرداخت می‌کند اما با توجه به وجهه مسئولیت اجتماعی صنعت بیمه و هدف آن که ارائه اطمینان و آرامش است، در تلاشیم آن بخش از خودروهایی که فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث هستند را نیز شناسایی کنیم.

وی با اشاره به بهره‌ مندی این سازمان از سامانه‌های خوب رصد وسایل نقلیه افزود: ما آماده همکاری هستیم تا بتوانیم اطلاعات موجود را به اشتراک بگذاریم.

دکتر سلیمانی از اقدامات خوبی که با همکاری این سازمان در بحث بیمه حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیت کالا صورت گرفته قدردانی کرد و گفت: بیمه مرکزی برای کنترل ورود و خروج ترانزیت‌ها در مرزهای کشور اقدامات خوبی انجام داده است تا بتواند بر عملکرد بیمه‌ای پایانه مرزی نظارت صورت گیرد و از صدور بیمه‌های تقلبی و به تبع آن از قاچاق کالا جلوگیری شود.

گفتنی است، در این نشست مدیران ارشد بیمه مرکزی و سازمان راهداری نیز به ارائه اقدامات مشترک انجام شده پرداختند و مقرر شد کمیته مشترکی جهت بررسی و رفع مشکلات موجود نیز ایجاد شود.