نکته حائز اهمیت اینکه روند بازار در طول این ۱۵ روز بارها نشان از اصلاحی شدید به سرمایه گذاران داده بود اما

بورس۲۴دانیال دارایی، تحلیگر بازار ارزهای دیجیتال می گوید، افت شدید قیمت بیت کوین بازار رمز ارزهای دیجیتال را با التهاب وحشت انگیزی مواجه کرده، به طوری که سرمایه عظیمی از نقدینگی از این بازار خروج کرد.

اهم سخنان وی بدین شرح است:

رشد حبابی و شارپی بیت کوین در ۷ فوریه از قیمت ۳۷۴۰۰ دلار که صرف حمایت ثروتمندترین مرد جهان یعنی ایلان ماسک صورت گرفت، ارزش پرچمدار رمز ارزهای دیجیتال را به قیمت نجومی و البته کاذب ۵۸۴۷۲ دلار آن هم ظرف مدت دو هفته تا تاریخ ۲۱ فوریه رساند.

نکته حائز اهمیت اینکه روند بازار در طول این ۱۵ روز بارها نشان از اصلاحی شدید به سرمایه گذاران داده بود اما عطش و تب بالای رمز ارزها بر رشد حبابی این بازار اضافه کرد.

تب خرید بیت کوین بعد از شکست مقاومت ۵۰ هزار دلاری در نهایت شکسته شد و هیجان روز اول خریداران خوابید. چرا که قیمت بالا رغبتی برای ورود نقدینگی جدید باقی نگذاشت.

هفته جاری هفته به خون غلتیدن بیت کوین و یک اصلاح عمیق را ابتدا تا قیمت ۴۷۷۵۰ تجربه کرد و سپس در ادامه روند اصلاحی قیمت ۴۵ هزار دلار را هم به خود دید.

هر چند پرچمدار رمز ارزها امروز بازگشتی ۵ هزار دلاری داشت، اما محدوده قیمتی ۴۴ تا ۴۶ هزار دلار برای این فاز بازار به شدت مهم است و در صورت شکستن این ناحیه قیمت تا ۴۰ هزار و سپس تا محدوده ۳۷ هزار می تواند کاهش یابد.

رفتار فعلی یک رفتار اصلاحی در بازار نیست، بلکه رفتار ‌برای جهت گیری فصل بعدی است.

احتمال می رود، فصل دوم سال ۲۰۲۱ فصل آرامش بازار برای رمز ارزها باشد آرامشی برای رسیدن به ابتدای فصل دوم ، همان طور که بارها اشاره شده ۴۵ روز دوم، فصل اول سال، فصلی پر خون برای بازار رمز ارزهاست.

ضمن آنکه ماه مارس، هرگز ماه رشد برای بازار کریپتو کارنسی یا همان ارزهای دیجیتال نبوده است.