در حاشیه همایش نقش بازار سرمایه در توسعه صنعت پتروشیمی، خادم‌الملّه، مدیرعامل تامین سرمایه امین گفت: با همکاری سازمان برنامه بودجه و مجلس شورای اسلامی و سازمان امور مالیاتی، موانع موجود برای گواهی سپرده کالایی رفع شد و موافقت با طرح و تبیین سازوکار اجرایی رفع ابهامات مربوط به تکالیف مالیاتی سرمایه گذاران در ابزار گواهی سپرده کالایی از سوی سازمان امور مالیاتی اعلام شد.
مدیرعامل تامین سرمایه امین: استفاده از گواهی سپرده کالایی موجب شفافیت قیمت گذاری می شود

بورس۲۴ : در حاشیه همایش نقش بازار سرمایه در توسعه صنعت پتروشیمی، خادم‌الملّه، مدیرعامل تامین سرمایه امین گفت: با همکاری سازمان برنامه بودجه و مجلس شورای اسلامی و سازمان امور مالیاتی، موانع موجود برای گواهی سپرده کالایی رفع شد و موافقت با طرح و تبیین سازوکار اجرایی رفع ابهامات مربوط به تکالیف مالیاتی سرمایه گذاران در ابزار گواهی سپرده کالایی از سوی سازمان امور مالیاتی اعلام شد. در این حالت، شرکت‌ها می توانند به اندازه 10 درصد میانگین مانده انبار سالیانه خود گواهی سپرده کالایی به فروش برسانند و از این طریق امکان تامین مالی نیز فراهم خواهد شد.

وی در ادامه افزود: استفاده از گواهی سپرده کالایی موجب شفافیت قیمت گذاری می شود و تهدید قیمت گذاری دستوری محصول را از بین می برد. 35 محصول پتروشیمی جهت انتشار گواهی سپرده کالایی شناسایی شده است که پس از تکمیل بررسی ها معرفی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: تامین مالی‌های بزرگ در سال‌های اخیر بجای سیستم بانکی، بیشتر از طریق انتشار اوراق و مکانیسم بازار سرمایه صورت گرفته است اما این اقدام در بازار سرمایه در بیشترین زمان ممکن نهایت 2 الی 2.5 ماه زمان می‌برد.

او به انتشار اوراق اخیر اشاره کردند و ادامه دادند: طی مدت چند روز گذشته 4000 میلیارد تومان اوراق برای شستا و صندوق بازنشستگی کشوری تامین مالی انجام شده است که این کار کلا کمتر از دوماه زمان برده است و این موضوع نشان دهنده توانایی تامین سرمایه امین و آمادگی بازار سرمایه است.

منبع: روابط عمومی تامین سرمایه امین


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.