پنج محور مهم برای تعادل بخشیدن به بازار سهام بسته ای برای تصویب نهایی به شورای بورس ارجاع داده می شود جزئیات بیشتر در...

خبرنگار بورس۲۴ مطلع شد : در جلسه امروز هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار یک بسته پیشنهادی در خصوص حمایت از بازار سرمایه به تصویب رسید و به منظور اجرایی شدن به شورای عالی بورس جهت تائید نهایی ارجاع خواهد شد.

پایان قیمت گذاری دستوری کسب و کارهای حاضر در بورس از جمله خودرو ، فولاد و... ، در نظر گرفتن مشوق هایی همچون تخفیف نرخ خوراک برای پتروپالایشی ها و عدم افزایش قابل توجه نرخ حامل های انرژی فولادسازان ، سیمانی ها و سایر صنایع انرژی بر در بودجه 1400 با توجه به رد کلیات بودجه پیشنهادی دولت در مجلس ، تعدیل نرخ سود بانکی به عنوان عامل کاهش جذابیت سرمایه گذاری بلند مدت در بورس و لزوم عدم دخالت مسئولان فاقد تخصص در امورات بازار سرمایه و پرهیز از اظهارنظرهایی که موجب تلاطم در این بازار می شود  و... ، از جمله محورهای جلسه امروز هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور رئیس جدید بوده است.

گفته می شود ، مقرر شده خروجی این جلسه با قید فوریت در قالب یک بسته پیشنهادی به شورای عالی بورس ارجاع داده شده تا ضمانت اجرایی لازم را داشته باشد.شاید فردا شورای بورس برای تصویب این موارد جلسه فوق العاده بگذارد.