پس از استعفای حسن قالیباف اصل از ریاست سازمان بورس، حالا گمانه زنی های مختلفی درباره رئیس بعدی این سازمان می شود.

بورس۲۴ : پس از استعفای حسن قالیباف اصل از ریاست سازمان بورس، حالا گمانه زنی های مختلفی درباره رئیس بعدی این سازمان می شود. اخیرا مجلس شورای اسلامی هم به این موضوع حساس شده و نمایندگان مجلس در این خصوص اظهار نظر کرده اند.

محسن علیزاده نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو ناظر در شورای عالی بورس در گفت و گو با بورس۲۴ ، در مورد انتخاب رئیس بعدی سازمان بوررس گفت: خبرهای خوبی در مورد انتخاب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به گوش نمی رسد. اخیرا خبرهایی منتشر می شود که افرادی فاقد صلاحیت و سابقه لازم برای تصدی انتخاب می شوند، که نگرانی ما را دو چندان می کند. به این دلیل، موضوع انتخاب رییس سازمان دغدغه نمایندگان مجلس است، چرا که بازار سه ضلع دارد و سهامداران خرد ضلع اصلی آن هستند و ما وکیل و خدمتگذار آن ها هستیم.

علیزاده گفت: انتخاب افراد فاقد صلاحیت در شرایط کنونی که بازار سرمایه التهابات زیادی را در ماه های اخیر پشت سر گذاشته، بسیار نگران کننده است. به عنوان عضو ناظر در شورای عالی بورس، اخطار جدی می دهم که با انتخاب افرادی که حتی در لایه های میانی بازار سرمایه سابقه مدیریت ندارند، بازار ملتهب تر می شود و باعث ریزش مجدد شاخص خواهیم شد.

این نماینده مجلس گفت: ما شخص معرفی نمی کنیم، اما شخص مورد انتخاب باید سابقه مدیریتی در لایه های میانی بازار حداقل ۵ تا ۱۰ سال داشته باشد. باید دارای شناخت کافی از بازار باشد. با یک انتخاب مناسب، بازار از این وضعیت نجات پیدا می کند. اگر انتخاب از چاله درآمدن و به چاه افتادن باشد، لطمات جدی به بازار وارد می شود. مجلس تذکر می دهد، اگر فرد فاقد صلاحیت انتخاب شود، از همه ابرازها شامل سوال، تذکر و .. استفاده می کند.