حسین ابراهیمی‌ نسب مدیر مجتمع مس شهر بابک، با اشاره به مراسم کلنگ‌ زنی و افتتاح پروژه‌ های توسعه این مجتمع توسط علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت معدن و تجارت و هیئت همراه گفت...
مدیر عامل: افزایش تولیدات مجتمع مس شهر بابک را شاهد خواهیم بود

بورس۲۴ : حسین ابراهیمی‌ نسب مدیر مجتمع مس شهر بابک با اشاره به مراسم کلنگ‌ زنی و افتتاح پروژه‌ های توسعه این مجتمع توسط علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت معدن و تجارت و هیئت همراه گفت: در این مراسم 5 پروژه به ارزش بیش از 10000 میلیارد تومان و کارآفرینی مستقیم برای حدود 1000 نفر کلنگ‌ زنی شد.

به گزارش مس پرس، وی با اشاره به تعریف پروژه فاز دوم تغلیظ گفت: این پروژه سالانه 150 هزار تن کنسانتره به ظرفیت مجتمع اضافه می‌کند و با سرمایه‌ گذاری 180 میلیون یورو و بیش از 3000 میلیارد تومان به اتمام خواهد رسید.

مدیر مجتمع مس شهربابک دپوی 100 میلیون تن عیار 0.25 درصد و نیز وجود 50 هزار تن سولفور کم‌ عیار معدنی را دلیل برنامه‌ ریزی برای طراحی و ساخت پروژه تغلیظ سولفورهای کم‌عیار عنوان کرد و اظهار داشت: در این پروژه حدود 60 هزار تن به ظرفیت تولید کنسانتره اضافه می‌ شود.

ابراهیمی نسب گفت: با توجه به وجود دپوی سرباره با عیار متوسط سه درصد از سالیان گذشته در محل کارخانه ذوب خاتون آباد و با توجه به قیمت جهانی مس و استفاده از تکنولوژی های جدید، شرکت ملی مس برای تولید و بهره‌ وری بیشتر اقدام به برنامه ریزی و اجرای طرح تأمین کنسانتره، از محل فلوتاسیون سرباره‌ های خاتون‌ آباد نمود، که در این دیدار کلنگ‌ زنی شد.

وی افزود: افتتاح این سه طرح به‌ تنهایی می‌ تواند تولیدات مجتمع مس شهر بابک را به دو و نیم برابر حد فعلی افزایش دهد.

مدیر مجتمع مس شهربابک دو پروژه تولید روزانه 500 تن آهک و انتقال آب خلیج‌فارس به معدن میدوک و ذوب خاتون‌ آباد را با سرمایه‌ گذاری 20 میلیون یورو و 1000 میلیارد تومان که در طرح‌ های تغلیظ استفاده می‌ شود را از دیگر طرح‌ های این دیدار معرفی نمود و همچنین از طرح‌ های توسعه دیگری برای رشد جهش تولید و کاهش هزینه‌ های مجتمع نظیر اتصال ذوب خاتون اباد به خط راه‌آهن سراسری نام برد.


"بورس ۲۴" دارنده مجوز مشاوره رسمی سرمایه گذاری از "بورس" روزانه ده ها محتوای خبری-تحلیلی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد ، بخشی از محتوای تولید شده به دلیل اثر گذاری مستقیم بر معاملات شما در بورس شامل پیش بینی جامع بازار ، تحلیل سهم ها ، سیگنال خرید و فروش ، معرفی هفتگی سبد سهام ، اخبار ویژه از شرکت ها ، مشاوره آنلاین و... به صورت ویژه ارائه می شود ، لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده کامل از خدمات تحلیلی ، خبری و مشاوره ای این رسانه به خانواده بزرگ مشترکین ویژه بپیوندید.