مدیر کل هواشناسی استان تهران، با اشاره به کاهش پایداری جوی گفت: از بعد از ظهر پنج شنبه انباشت آلاینده‌ ها کاسته می‌ شود. وی درباره پیش‌ بینی وضعیت آب و هوایی آخر هفته گفت...

بورس۲۴ : مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به کاهش پایداری جوی گفت: از بعدازظهر پنج شنبه انباشت آلاینده‌ها کاسته می‌شود.

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران در گفت‌وگو با فارس درباره پیش‌ بینی وضعیت آب و هوایی آخر هفته استان اظهارکرد: از بعدازظهر پنج شنبه انباشت آلاینده‌ها کاسته و بارش پراکنده از روز جمعه پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: با استقرار جوی پایدار و آرام، آسمانی صاف تا نیمه ابری و در مناطق شهری و پرتردد غبارآلود با کاهش کیفیت هوا برای تمامی گروه‌های سنی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان تهران در توصیه‌ای به همین منظور عنوان کرد: مدیریت برای کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده هوا را مدنظر داشته همچنین از فعالیت فیزیکی و ورزش، انجام کار سنگین در فضای باز اجتناب شود.

جلالی درباره وضعیت ۴۸ ساعت آینده مطرح کرد: از بعدازظهر پنج شنبه با کاهش پایداری جوی و وزش باد ملایم از انباشت آلاینده‌ها کاسته شده و از روز جمعه گاهی وزش باد و در مناطق شمالی استان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی درباره میزان دما در سطح استان، خاطرنشان کرد: کمینه دمای تهران برای امشب به ۱ ، آبعلی ۱-، دماوند ۱-، شمیرانات ۲-، شهریار صفر، فیروزکوه ۶-، ورامین ۲- و لواسان ۱ خواهد رسید.