یک خطر خارق العاده برای آمریکا رئیس جمهوری آمریکا در حالی که از طرح استیضاح خود عصبانی بود، گفت: به دنبال خشونت نیستیم، اما این کار خشم شدیدی را ایجاد خواهد کرد...

بورس۲۴ : رئیس جمهوری آمریکا در حالیکه از طرح استیضاح وی عصبانی بود، گفت به دنبال خشونت نیستیم اما این کار خشم شدیدی را ایجاد خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ روز سه‌شنبه پیش از عزیمت به تگزاس برای بازدید از دیوار مرزی، در جمع خبرنگاران درباره طرح استیضاح دوباره خود این مطلب را مطرح کرد.

ترامپ در حالیکه هیچ خبرنگاری از او در این باره سوال نکرده بود، پس از مدح دیوار مرزی بین مکزیک به استیضاح اشاره کرد و افزود نانسی پلوسی و چاک شومر در ادامه دادن به این مساله، باعث یک خطر خارق العاده برای این کشور می‌ شوند.

وی که اظهاراتش سرشار از تهدید و هشدار بود بار دیگر تکرار کرد به دنبال خشونت نیست.

رئیس جمهوری آمریکا در اظهارات خود ذره‌ای نسبت به عملکرد خود در فراخواندن هوادارانش و یورش آنها به کنگره آمریکا که به مرگ پنج نفر منجر شد، ابراز ندامت نکرد.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را دنبال می‌کنند که ابتدا مایک پنس معاون رئیس جمهوری را ملزم کنند تا بر اساس اعمال متمم ۲۵ قانون اساسی، ترامپ را برکنار کند.

در غیر این صورت، در نظر دارند که روز چهارشنبه استیضاح ترامپ را به رای بگذارند.

این اقدام پس از حوادث چهارشنبه ۱۷ دی ماه در واشنگتن دی سی رخ داد که هواداران ترامپ به ساختمان کنگره که در حال تایید شمارش آرای گزینشگران و اعلام پیروزی رسمی جو بایدن بودند، یورش بردند.

بسیاری از صاحب‌نظران سیاسی، اقدام ترامپ را تحریک به شورش دانسته‌اند.