جلسه امروز بعد از ظهر در دفتر معاون اقتصادی رئیس جمهور برای بررسی و اصلاح شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد از ساعت ١۵ آغاز شد. در این جلسه...

بورس۲۴ : جلسه امروز بعد از ظهر در دفتر معاون اقتصادی رئیس جمهور برای بررسی و اصلاح شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد از ساعت 15 آغاز شد.

بر اساس شنیده ها در این جلسه علاوه بر مدعوین مندرج در دعوتنامه، قالیباف، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز حضور داشت.

بنابراین مقرر شد «شیوه نامه اصلاح شده» مورد اجرا قرار گیرد و کارگروهی با حضور تشکل ها بخش خصوصی در جهت اجرایی کردن این شیوه نامه تشکیل خواهد شد.

لازم به اطلاع است، در این جلسه برخی مواد ابتدایی (تا ماده 8 شیوه نامه) اصلاح شد و مابقی موارد اصلاحی نیز در جلسه ای که آینده به میزبانی نهاوندیان در نهاد ریاست جمهوری برگزار شود، اعمال خواهد شد.

شنیده های چیلان از منابع موثق حاکی از این است که این موارد در جلسه امروز مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفته است

اول، نرخ جهانی از یک ماه قبل به یک هفته قبل تغییر یافته است. دوم، مقرر شده در بخش محصولات همه محصولات از جمله «لوله و پروفیل» هم وارد معاملات بورس کالا شود.

حاشیه های جلسه:

 جعفر سرقینی و داریوش اسماعیلی معاون معدنی وزارت صمت بر «عدم اصلاح شیوه نامه» اصرار داشتند اما نظرات جمع بر این بود که شیوه نامه مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد.

قالیباف بسیار صریح از منافع سهامداران شرکت های فولادی دفاع کرده است و تاثیر این شیوه نامه بر بازار سرمایه را تشریح کرده است.

منبع: چیلان