خبر با اهمیت معاون فروش «فولاد مبارکه» برای سهامداران طهمورث جوانبخت در گفت و‌گو با بورس ٢۴ : نامه معاون اول رئیس جمهور حسن ختام ماجرای قیمت گذاری دستوری فولاد است وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار بورس ٢۴ که آیا قیمت گذاری به کلی منتفی شده است؟ گفت: بله، موضوعی که سهامداران باید به آن توجه کنند، آن است که قرار است برای قیمت فولاد نرخی پایه مشخص شود که موضوع مهمی نیست. در خصوص سقف قیمت نیز قطعا قیمت دستوری نخواهیم داشت و پیش بینی بنده مبنا قرار گرفتن قیمت های جهانی آن هم نه براساس نرخ دلار نیما بلکه دلار سنا است که این اتفاق به معنای رسیدن سود اصلی به فولادسازان به جای دلالان است.

بورس۲۴ : معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه اصفهان اعلام می کند که نامه اخیر معاون اول رییس جمهوری مبنی بر لزوم رعایت ضوابط بورس کالا در معاملات، بیانگر پایان نگاه غیر دستوری دولت قیمت به فولاد بوده و این خبری خوش برای سهامداران بازار سرمایه است.

طهمورث جوانبخت در گفت و‌گو با بورس۲۴ اظهار داشت: هفته گذشته با حمایت فعالان صنعت فولاد و بازار سرمایه، شیوه نامه قیمت گذاری دستوری از سوی مجلس زیر سوال رفت و در ادامه معاون اول رییس جمهوری نیز از این موضوع حمایت کرد.
وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار بورس۲۴ که آیا قیمت گذاری به کلی منتفی شده است؟ گفت: بله، موضوعی که سهامداران باید به آن توجه کنند، آن است که قرار است برای قیمت فولاد نرخی پایه مشخص شود که موضوع مهمی نیست. در خصوص سقف قیمت نیز قطعا قیمت دستوری نخواهیم داشت و پیش بینی بنده مبنا قرار گرفتن قیمت های جهانی آن هم نه براساس نرخ دلار نیما بلکه دلار سنا است که این اتفاق به معنای رسیدن سود اصلی به فولادسازان به جای دلالان است.
معاون فولاد مبارکه در خصوص روند معاملات سهام شرکت های فولادی نیز گفت: روند منفی روزهای اخیر به دلیل چشم انداز منفی سهامداران از قیمت گذاری دستوری بود چراکه اگر قیمت دستوری می شد ماهانه ۲۰۰۰ میلیارد تومان درآمد فولاد مبارکه به عنوان رانت به جیب واسطه ها واریز می شد ، اما امروز این مبلغ به شرکت می رسد.
جوانبخت تصریح کرد: سهامداران هوشیار هستند و به نظر می رسد با منتفی شدن قیمت گذاری، ورق بازار سهام برگردد و شرایط سهامداران به سرعت بهبود یابد.
این مقام مسئول در پایان گفت: فولاد مبارکه با تمام توان در حال تولید است و پیش بینی می کنیم وضعیت سودآوری شرکت در نیمه دوم سال به مراتب بهتر از نیمه اول سال باشد.