«هرمز» ١٣٧ هزار تن تختال در شهریور تولید کرد و رکورد زد... برنامه عبور از ظرفیت اسمی ١.۵ میلیون تنی تا آخر ٩٩

بورس۲۴ : شرکت فولاد هرمزگان توانست در شهریورماه میزان 137،391 تن تختال را تولید و رکورد جدیدی ثبت نماید.

سید اصغر مدنی معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان گفت : فولاد مردان فولاد هرمزگان ثابت کردند دستیابی به رکورد تولید با توکل به خداوند و تلاش و همت میسر و شدنی است.

وی در ادامه گفت : شرکت فولاد هرمزگان توانست در شهریورماه میزان 137،391 تن تختال را تولید کند و پس از دو سال رکورد جدیدی را ثبت نماید.

مدنی تصریح کرد : این رکورد در حالی ثبت شد که با توجه به شیوع بیماری کرونا محدودیت هایی در سطح شرکت وضع شده بود ، اما با این حال توانستیم رکورد تولید قبلی در ناحیه فولاد سازی را بهبود ببخشیم.

معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان افزود : ثبت رکورد جدید تولید در ناحیه فولاد سازی بعد از دو سال و با تلاش و کار گروهی کارکنان شرکت و پیمانکاران و حمایت های بی دریغ مدیر عامل صورت گرفت ، رکورد قبلی به میزان 135،699 تن در خرداد ماه سال 97 حاصل شده بود.

مدنی دلایل عمده و مهمی را که سبب ثبت این رکورد شد چنین برشمرد : کاهش توقفات اضطراری و تأخیر واحدهای فولادسازی و ریخته‌گری مداوم ، افزایش میانگین ریت شارژ فلزی به کوره های قوسی ، بهبود کیفیت سرباره کوره قوس الکتریکی ، کنترل مستمر فرایند تولید ، ارتباط مستمر با واحد احیا مستقیم در راستای افزایش کیفیت آهن اسفنجی ، ارتباط موثر با واحد خرید مواد اولیه و قطعات یدکی در راستای افزایش کیفیت مواد اولیه و قطعات یدکی .

معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان افزایش کیفیت و کمیت تولید تختال و تحویل به موقع محصول در کنار توسعه بومی سازی و حمایت از تولیدات کیفی داخلی و ارتقای زیرساخت ها را از سیاست های این شرکت عنوان کرد و گفت : در راستای تحقق شعار جهش تولید ، با تدوین هدف " افزایش کمیت و کیفیت و تحویل به موقع محصولات " در نقشه استراتژی شرکت و با رویکرد کاهش هزینه های تولید ، افزایش بهره وری و راندمان تولید، مصمم هستیم برنامه تولید سالیانه خود را به میزان 1،520،000 تن تا پایان سال 99 محقق ساخته و از ظرفیت اسمی سالیانه کارخانه عبور کنیم.

منبع : روابط عمومی فولاد هرمزگان