نرخ ها در کف است وقت خرید فرا رسیده یک کارشناس بازار سرمایه، در گفت و گویی درباره وضعیت شرکت های پتروشیمی و پالایشی در بورس اظهار کرد: سود شرکت های پتروشیمی و پالایشی به نسبت سال گذشته به دلیل بهبود قیمت نرخ ارز با رشد چشمگیری رو به رو بوده است. همچنین...

بورس۲۴ : یک فعال بازار سرمایه بیان کرد: در حال حاضر p/e نماد‌های شرکت‌ های پالایشی و پتروشیمی‌ ها در بورس از مطلوبیت خوبی برخوردار است.

قاسم منظری توکلی فعال بازار سرمایه در گفت و گویی درباره وضعیت شرکت های پتروشیمی و پالایشی در بورس اظهار کرد: سود شرکت های پتروشیمی و پالایشی به نسبت سال گذشته به دلیل بهبود قیمت نرخ ارز با رشد چشمگیری رو به رو بوده است.

او ادامه داد: همچنین قیمت گذاری های جدید وزارت نفت برای فرآورده های نفت تا حدودی ارزش شرکت های پالایشی را ارتقا داده است.

وی بیان کرد: تغییر و بهبود نرخ گذاری نفت خام نسبت به سال قبل توسط وزارت نفت موجب افزایش سودآوری پالایشگاه‌ها معادل ۲ و نیم دلار در هر بشکه شده است.

مدیر امور شرکت ها و مجامع یک شرکت بورسی بیان کرد: در حال حاضر p/e نماد‌های شرکت های پالایشی و پتروشیمی ها در بورس از مطلوبیت خوبی برخوردار است که انتظار داریم این موضوع پس از انتشار گزارشات ۶ ماهه اثرات خود را در بازار سرمایه نشان دهد، به همین دلیل به سهامداران توصیه می کنیم از فروش سهام شرکت های پالایشی و پتروشیمی خودداری کنند. زیرا ارزش سهام این شرکت ها به مرور زمان افزایش پیدا می کند.

او گفت: به دلیل اینکه در حال حاضر قیمت سهام شرکت‌ های پالایشی در کف قرار دارد در نتیجه به نفع سهامداران است، که به جای فروش سهام شرکت های بورسی و پتروشیمی، اقدام به خرید کنند. در نتیجه به نفع سهامدار است که از فروش سهام شرکت های بورسی و پتروشیمی خودداری کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران