رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با بورس ٢۴: صندوق دارای دوم در مردادماه پذیره نویسی می شود صندوق چهارمی هم در راه است!

بورس۲۴ : رئیس سازمان خصوصی سازی از پذیره نویسی قریب الوقوع دومین و سومین صندوق های دولتی موسوم به دارای یکم و دارای دوم که سهام پالایشگاه ها ، فولادی ها و برخی خودروهایی را در دل خود جای داده است ، خبر داد.

علیرضا صالح که با خبرنگار بورس۲۴ سخن می گفت ؛ توضیح داد : در مورد واگذاری صندوق دارای دوم و سوم هیچگونه تاخیری وجود ندارد و این دو صندوق طبق روال گذشته عرضه می شوند و دلیل زمان بر شدن پذیره نویسی این صندوق ها طی تشریفات قانونی در وزارتخانه های مربوطه است.

وی افزود : واگذاری صندوق دارای دوم در مرداد ماه خواهد بود و صندوق دارای سوم نیز بعد از آن عرضه عمومی و پذیره نویسی خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا صندوق ETF چهارمی که سهام صنایع انفورماتیکی، مخابرات و همراه اول را در دل خود داشته باشد هم در راه است ، پاسخ داد : در مورد واگذاری صندوق دارای چهارم هم برنامه داریم که احتمالا ترکیب دیگری از سهام باقیمانده دولت در بانک ها خواهد بود.به طور کلی در مورد دارای چهارم و نحوه واگذاری آن ها در آینده ای نزدیک و پس از اتمام کارها، شفاف سازی لازم خواهد شد و فعلا برای عرضه سهام مخابرات ، همراه اول یا صنایع مشابه در قالب ETF ها برنامه ای در کار نیست.