چقدر از بازدهی صندوق های چابک بازار خبر دارید؟ یکم اکسیر فارابی در بازه یکساله بازدهی ۴۵١ درصد را برای سهامداران خود به ارمغان آورده و در سه ماهه گذشته نیز با شناسایی سود بیش از ١۶٧ درصد توانسته است جایگاه خود را در میان صندوق های موفق دوره تثبیت کند...

بورس۲۴ : صندوق سرمایه گذاری یکم اکسیر فارابی در حال حاضر با ارزش خالص هر واحد (NAV) معادل 151,097,730 ریال در میان صندوق های فعال سهامی رتبه ششم را دارا می باشد. در نمودار زیر روند صعودی خالص ارزش دارایی های این صندوق در بازه 3 ماهه ملاحظه می شود.

در حال حاضر 89.72 درصد ترکیب دارایی های صندوق به سهام اختصاص دارد که صنایع سیمان، خدمات فنی و مهندسی، فراورده های نفتی، بانک و موسسات اعتباری، محصولات شیمیایی از جمله صنایع شاخص در سبد دارایی های یکم اکسیر فارابی هستند که با توجه به شرایط مطلوب سهام این گروه ها به ویژه بانک، پالایشی و محصولات شیمیایی (با وزن 45 درصدی در سبد) کسب بازدهی 11.64 درصد طی 7 روز گذشته و بالای 62 درصد در 30 روز گذشته دور از دسترس نبوده است.

گفتنی ست یکم اکسیر فارابی در بازه یکساله بازدهی 451 درصد را برای سهامداران خود به ارمغان آورده و در سه ماهه گذشته نیز با شناسایی سود بیش از 167 درصد توانسته است جایگاه خود را در میان صندوق های موفق دوره تثبیت کند.

باید توجه داشت که در روزهای پر ریسک و چالش کنونی، هنوز هم صندوق ها به دلیل مدیریت ریسک و بازدهی مطلوب از گزینه های جذاب برای فعالان بازار سرمایه به حساب می آیند که در میان مدت توقع سرمایه گذاران را برآورده کرده اند و می توان آن ها را زیر نظر داشت.