استعلام گرفتیم، هیچ بانکی سهام عدالت را ارزان نمی خرد مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه اعلام کرد: زیرساخت لازم برای دریافت سود مجامع شرکت‌های بورسی و توزیع بین سهامداران در سمات فراهم شده است.

بورس۲۴ : مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه اعلام کرد: زیرساخت لازم برای دریافت سود مجامع شرکت‌های بورسی و توزیع بین سهامداران در سمات فراهم شده است.

حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در مورد لزوم واریز سود مجامع شرکت‌های بورسی از طریق سامانه سجام و لزوم ایجاد وحدت رویه برای راحتی سهامداران اعلام کرد: در حال حاضر زیرساخت لازم برای واریز سود مجامع شرکت‌های بورسی از طریق سامانه سجام مربوط به شرکت سپرده‌گذاری فراهم شده است و به محض اینکه سود سهام از طریق ناشران بورسی یا شرکت‌های بورسی واصل شود، بلافاصله به حساب ذی‌نفعان و سهامداران واریز می‌شود.

فهیمی تأکید کرد: سالانه حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومان سود اوراق با درآمد ثابت و اوراق خزانه اسلامی و اوراق مشارکت دولت از طریق شرکت سپرده‌گذاری و تسویه وجوه بین ذی‌نفعان و دارندگان اوراق توزیع می‌شود.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه افزود: تا کنون ۱۰ شرکت بورسی (ناشر) هم سود مجامع خود را برای توزیع بین سهامداران از طریق سامانه سجام و شرکت سپرده‌گذاری واریزکرده‌اند که بالافاصله این سود با دقت بسیار بالا و در اسرع وقت بین سهامداران توزیع شده است.

فهیمی در ادامه گفت : به سهامداران توصیه می‌کنیم، در مجامع عادی سالانه شرکت‌ها که شرکت می‌کنید، در آنجا از مسئولان مجمع بخواهید که سود شرکت‌ها را از طریق سامانه سجام بین سهامداران توزیع کنند.

وی گفت: در حال حاضر هیچ الزام قانونی برای شرکت‌های بورسی و فرابورسی وجود ندارد که سود مجامع خو درا از طریق سجام بین سهامداران توزیع کنند، گرچه ترجیح بر این امر است.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه همچنین در مورد اینکه برخی شهروندان  اعلام کردند برای فورش 30 درصد سهام عدالت خود مراجعه کرده و متصدی بانک به آنها اعلام کرده است، ارزش 30 درصد سهام شما فقط 450 هزار تومان است که بعد از سه روز به حساب شما واریز می‌شود، فهیمی پاسخ داد: این مسئله قویاً تکذیب می‌شود و ارزش 30 درصد سهام حداقل 10 برابر رقم مذکور است و این مسئله صحت ندارد که بانک‌ها بخواهند سهام عدالت را از سهامداران به قیمت ناچیز بخرند.

 

سخنگوی ستاد سهام عدالت تأکید کرد: ما این مساله را کنترل کردیم و از چند بانک استعلام گرفتیم و این که بانک بخواهد سهام سهامداران عدالت را ارزان‌خری کند، صحت ندارد.

منبع: فارس