بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت می‌گوید ایالات متحده شانس خود را برای مهار کرونا بدون قرنطینه اجباری از دست داده است. او می‌گوید: «ما به اندازه کافی سریع عمل نکردیم تا توانایی جلوگیری از مهار کرونا را داشته باشیم.»

بورس۲۴ : بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت می‌گوید ایالات متحده شانس خود را برای مهار کرونا بدون قرنطینه اجباری از دست داده است. او می‌گوید: «ما به اندازه کافی سریع عمل نکردیم تا توانایی جلوگیری از مهار کرونا را داشته باشیم.»

گیتس ضمن تأیید تأثیر اقتصادی "فاجعه بار" کرونا، پیشنهاد قبلی خود را تکرار کرد که قرنطینه باید شش تا ده هفته به طول انجامد. گیتس همچنین از ایالات متحده خواست تا ظرفیت و استراتژی آزمایش خود را بهبود ببخشد.

ایالات متحده به سومین کشور به لحاظ بیشترین تلفات کرونا در جهان تبدیل شده است. این کشور شاهد نزدیک به ۶۰۰ کشته و نزدیک به 50000 مورد تأیید شده در ۵۰ ایالت است. با این حال، احتمالاً این تعداد در حال صعود است. گیتس در این خصوص گفت: «از نظر آزمایش، ما هنوز ظرفیت کافی را نداریم و ظرفیت‌های فعلی برای افراد نیازمند فرصت آزمایش را فراهم نمی‌کند.»

بیشتر دولت‌های ایالتی و محلی شروع به تذکر دادن به شهروندان کرده اند که خانه‌های خود را ترک نکنند. اما به نظر می‌رسد این اطلاع رسانی و تشویق به قرنطینه خانگی به موقع انجام نشده است. حداقل بیل گیتس اینگونه فکر می‌کند. گیتس می‌گوید زمان انجام چنین تدابیری به ژانویه برمی گردد.

روز دوشنبه، دونالد ترامپ در توئیتر اعلام کرد که اقتصاد ایالات متحده طی ۱۵ روز به تجارت عادی خود برگردد. این در حالی است که حتی مشاوران پزشکی کاخ سفید نیز چنین اقدامی را اشتباه و غیرعلمی ارزیابی می‌کنند.

منبع : انتخاب