طی امروز و دیروز مبلغ ٧ میلیارد و ۴٧٩ میلیون و ٣٣٠ هزار ریال از طریق مشارکت نیکوکاران در نماد کرونا ١ جمع‌ آوری شده که تمامی آن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا خواهد شد و...

بورس۲۴ : طی امروز و دیروز مبلغ 7 میلیارد و 479 میلیون و 330 هزار ریال از طریق مشارکت نیکوکاران در نماد کرونا1 جمع‌آوری شده که تمامی آن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا خواهد شد و در نماد کرونا2 نیز 11 میلیارد و 598 میلیون و 590 هزار ریال مشارکت صورت‌گرفته است که سود و منافع حاصل از سرمایه‌گذاری آن به وزارت بهداشت اهدا می‌ شود.

به دنبال فراخوان تامین مالی جمعی فرابورس ایران در راستای مقابله با بیماری کرونا که در سال جدید نیز تا پایان فرودین‌ ماه 99 ادامه دارد، طی دو روز کاری ابتدایی امسال که در مجموع 7 ساعت معاملاتی را در بازار فرابورس ایران دربر می‌ گیرد، 6 هزار و 326 نفر با خرید اوراق گواهی نیکوکاری در کمپین مردمی بازار سرمایه ایران برای مقابله با کرونا سهیم شدند که 99 درصد آن‌ها افراد حقیقی هستند.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، پویش مردمی «مشارکت در کرونا را میلیونی کنیم» که از 27 اسفندماه سال 98 آغاز به کار کرده است، در دو روز ‏نخست معاملاتی سال جاری نیز دنبال شد و سرمایه‌گذاران، سهامداران و فعالان بازار به ویژه افراد حقیقی با همیاری یکدیگر نقش پررنگی در راستای جذب منابع مالی برای تشخیص، پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا ایفا کردند.

بدین ترتیب فعالان بازار سرمایه با خرید اوراق گواهی نیکوکاری در نمادهای کرونا1 و کرونا2 طی پنجم و ششم فروردین‌ماه 99، جمع‌آوری بیش از 19 میلیارد ریال وجوه را رقم زدند که اصل یا سود آن در راستای مقابله با بحران کرونا صرف خواهد شد.

نگاهی به میزان حمایت نیکوکاران در این طرح از طریق نماد کرونا1 که کل آن برای امر نیکوکارانه مقابله با کرونا اهدا خواهد شد، نشان می‌دهد در روزهای پنجم و ششم فروردین‌ماه جاری 4177 شخص در خریداری این نماد مشارکت کرده‌ا‌ند که در این میان 4167 کد معاملاتی متعلق به اشخاص حقیقی بوده است.

از سوی دیگر در این دو روز در نماد کرونا2 شاهد مشارکت 3249 شخص بودیم که 7 کد معاملاتی، افراد حقوقی و مابقی 3242 کد، اشخاص حقیقی بوده‌اند. خریداران گواهی نیکوکاری در این نماد، ‌منافع حاصل از سرمایه‌گذاری مبلغ خود را به طرح مقابله با کرونا اعطا می‌کنند و پس از پایان مهلت جمع‌آوری وجوه یعنی 31 فروردین‌ماه اصل مبلغ را دریافت خواهند کرد.

در میان کل مشارکت‌کنندگان طی دو روز کاری این هفته، 1100 شخص با خریداری هر دو نماد معاملاتی کرونا1 و کرونا2 اقدام به مشارکت در این طرح تامین مالی جمعی کرده‌اند.

روی‌هم‌رفته طی امروز و دیروز مبلغ 7 میلیارد و 479 میلیون و 330 هزار ریال از طریق مشارکت نیکوکاران در نماد کرونا1 جمع‌آوری شده که تمامی آن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا خواهد شد و در نماد کرونا2 نیز 11 میلیارد و 598 میلیون و 590 هزار ریال مشارکت صورت‌گرفته است که سود و منافع حاصل از سرمایه‌گذاری آن به وزارت بهداشت اهدا می‌ شود.

با هدف همراهی بازار سرمایه در مقابله با ویروس کرونا، فرابورس ایران زمینه استفاده از ظرفیت تامین مالی جمعی جهت انجام کمک خیرخواهانه در خصوص وضعیت پیش‌آمده ناشی از بیماری کرونا را ایجاد کرده و به عنوان عامل تامین مالی جمعی در حال جمع‌آوری وجوه از طریق دو نماد کرونا1 و کرونا2 است.

تمامی اهالی بازار سرمایه تا پایان فرودین‌ماه جاری امکان مشارکت در این طرح نیکوکاری را دارند که حداقل تعداد سهام در این نمادها یک ورقه گواهی نیکوکاری به ارزش اسمی 10 هزار ریال بوده و سقفی برای حداکثر میزان مشارکت وجود ندارد.


نظرات

  • Bahram fm

    با سلاام و عرض ادب
    با تشكر از حقیقی ها محترم و با تاسف از حقوقی ها به خصوص صندوق ها سرمایه گذاری و كارگزاری ها حداقل خریدی هم كه داشتن در نماد كرونا 2 بود

    ۱۳۹۹/۱/۷ - ۰۵:۵۱