مدیر ارتباطات فرابورس در گفت و گو با بورس ٢۴ : شرکت جدیدی امسال عرضه اولیه نمی شود درج و قابل معامله شدن نماد کرونا یک و دو برای کمک مالی به سیستم بهداشت و درمان کشور

عرضه اولیه جدیدی در کار نیست ؛ مبینا بنی اسدی مدیر ارتباطات فرابورس ایران در گفت و گو با خبرنگار بورس۲۴ از منتفی شدن برنامه های عرضه اولیه این بازار تا پایان سال 1398 خبر داد.
این مقام اجرایی با بیان این که از دو هفته پیش مدیران شرکت های کارگزاری در خصوص افزایش حضور مردم در کارگزاری‌ها همزمان با عرضه‌های اولیه نگران بودند ، افزود: با توجه به ضرورت حفظ سلامت پرسنل فعال در این صنعت در برابر کرونا ویروس و جلوگیری از تجمع مردم برای خرید عرضه اولیه برای حفاظت از آن ها در برابر این بیماری ، برنامه عرضه های اولیه فرابورس ایران به تعویق افتاد و بنا بر این تصمیم تا پایان سال 1398 دیگر عرضه اولیه ای در فرابورس نخواهیم داشت.

عرضه آریا ساسول ؛ رفت تا سال 99

او به بورس۲۴ گفت : پتروشیمی آریا ساسول آخرین شرکتی بود که قرار بود تا آخر سال فرابورسی شود اما مدیران فرابورس ایران تصمیم گرفتند برای حفظ سلامتی مردم و پرسنل فعال در بازار سرمایه فعلا این عرضه به اوایل سال 99 موکول شود.
بنی اسدی در برابر این سوال که آیا امکان انجام عرضه اولیه در روزهای کاری نوروز 99 وجود دارد ، تاکید کرد : در این رابطه فعلا تصمیم گیری نشده و متعاقبا اطلاع رسانی دقیق تری در این خصوص خواهیم داشت.

درج نماد کرونا در فرابورس

مدیر ارتباطات فرابورس ایران همچنین از درج دو نماد کرونا1 و کرونا2 در این بازار خبر داد و به خبرنگار بورس۲۴ گفت : فرابورس ایران به عنوان عامل از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز گرفته است تا در این دو نماد کمک های بازار سرمایه را برای سیستم بهداشت و درمان کشور جمع‌ آوری کند و این حرکت درواقع استفاده از ظرفیت‌های «کراد فاندینگ» محسوب می شود و به نوعی آغاز رسمی تامین مالی جمعی در بازار سرمایه است.
وی در پایان یادآور شد : جزئیات این اقدام نیکوکارانه که قرار است در قالب پویش مردمی بازار سرمایه ایران شکل بگیرد، در اطلاعیه های رسمی فرابورس به زودی اعلام خواهد شد.


نظرات

  • nadar

    عالی

    ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۲۰:۵۹