​سهام شرکت پدیده شیمی قرن به زودی عرضه اولیه می شود تا این شرکت بورسی، نوزدهمین عرضه اولیه بازار سهام در سال ٩٨ باشد.

بورس۲۴ : سهام شرکت پدیده شیمی قرن به زودی عرضه اولیه می شود تا این شرکت بورسی، نوزدهمین عرضه اولیه بازار سهام در سال 98 باشد.

قرار است در روز عرضه، 10 درصد از سهام این شرکت که با نماد «اکتیو» معامله خواهد شد، عرضه شود. جلسه معارفه این شرکت هم ساعت 14 روز دوشنبه 28 بهمن ماه در هتل هما برگزار می شود.

در این نشست مدیران «اکتیو» به سوالات پاسخ خواهند داد تا اهالی بازار سهام، آشنایی بیشتری با این شرکت پیدا کنند. سهام شرکت پدیده شیمی قرن در تاریخ 30 بهمن ماه عرضه اولیه خواهد شد که محدوده قیمت و سهمیه هر کد، هنوز مشخص نشده است.

با توجه به نزدیک بودن عرضه اولیه سهام شرکت پدیده شیمی قرن، بورس۲۴ با مظفری، مدیرعامل این شرکت گفت و گو کرده که آن را می خوانید.

*به منظور افزایش سطح کیفیت محصولات تولیدی چه برنامه هایی در دستور کار دارید؟

کیفیت بالای محصولات از مهمترین موضوعات در شرکت پدیده شیمی قرن بوده که در این راستا متمرکز نمودن محل تولید محصولات به دلیل امکان نظارت بیشتر و بهتر بر فرآیند تولید و حصول اطمینان از کیفیت محصولات یکی از برنامه های شرکت است. احداث و توسعه کارخانه زنجان نیز در همین راستا است. همچنین برنامه ارتقای فرمولاسیون محصولات از لحاظ کارکردی، تقویت واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه از لحاظ تجهیزاتی و بهبود مستمر فرمولاسیون و توسعه گلیم های بهتر نیز از دیگر برنامه های افزایش کیفیت محصولات در شرکت پدیده شیمی قرن است.

* آیا افزایش سهم شرکت در بازارهای داخلی و خارجی تاکنون رضایت بخش بوده و برای آینده چه برنامه ای دارید؟

شرکت پدیده شیمی قرن در حال حاضر حدود 8 درصد از سهم بازار شوینده کشور را در اختیار دارد و این در حالی است که این سهم در پایان سال 95 حدود 5 درصد بوده است و پیش بینی می شود که در سال 1400 سهم بازار شرکت به بیش از 10 درصد ارتقا یابد. با توجه به اینکه بازار شوینده در کشور از رقابتی ترین بازارها است افزایش سهم در این بازار بسیار دشوار است که این مهم با برنامه ریزی و سیاست گذاری دقیق در حال انجام است. در ارتباط با بازارهای خارجی نیز در سال جاری اقدامات برجسته ای صورت گرفته است و ثمره آن در سال آتی پدیدار می گردد و در سال آینده در این بخش شاهد رشد چشمگیر درآمدی خواهیم بود.

*حیات و اکتیو از برندهای معروف شرکت است. برای برند سازی برنامه های دیگری دارید؟

با توجه به رقابتی بودن بازار و تخصصی شدن برند ها و بررسی روند بازار های جهانی، شرکت پدیده شیمی قرن در نظر دارد که مدیریت برند های شرکت را به عنوان یک موضوع مهم به صورت جدی تر مدنظر قرار دهد که در مرحله اول اصلاح معماری برند های شرکت و افزودن دو برند تخصصی به سبد برند های شرکت از مهم ترین برنامه های شرکت در حال حاضر است.

*پدیده شیمی قرن به زودی وارد بازار سرمایه می شود، هدف از ورود به بازار چیست؟

تامین مالی از بازار سرمایه، برندینگ و استفاده از معافیت مالیاتی.

* زمان ورود به بازار را با توجه به شرایط مناسب بورس چگونه تخمین می زنید و چند درصد در بازار عرضه خواهد شد؟

با توجه به شرایط حاکم بر بازار و افزایش حجم نقدینگی در بازار به نظر می رسد عرضه با استقبال بسیار خوبی مواجه خواهد شد و میزان عرضه سهام نیز مطابق با قوانین حاکم بر عرضه اولیه شرکت بورس خواهد بود.