روند افزایشی قیمت مسکن در شهرها به تبعیت از وقایع بازار مسکن تهران متوقف شد... براساس اعلام سامانه املاک، رشد قیمت مسکن در شهرهای کشور در ماه تیر امسال متوقف شد و در این ماه نرخ رشد ماهانه قیمت مسکن به صفر رسید...

بورس۲۴ : روند افزایشی قیمت مسکن در شهرها به تبعیت از وقایع بازار مسکن تهران متوقف شد.

براساس اعلام سامانه املاک، رشد قیمت مسکن در شهرهای کشور در ماه تیر امسال متوقف شد و در این ماه نرخ رشد ماهانه قیمت مسکن به صفر رسید.

در تیر ماه امسال هر متر مربع واحد مسکونی در کشور با قیمت متوسط 7 میلیون و 600 هزار تومان معامله شد که این قیمت برابر با میانگین قیمت معاملات خرید و فروش خانه در ماه خرداد امسال بوده است.این در حالی است که در بهار امسال متوسط قیمت هر مترمربع خانه در کشور 6 درصد میانگین در هر ماه افزایش یافت.

بازار معاملات مسکن در کشور سال 98 را با قیمت میانگین مترمربعی 6 میلیون و 300 هزار تومان آغاز کرد. این قیمت مربوط به ماه اسفند 97 بود اما در فروردین متوسط قیمت در معاملات به 6 میلیون و 500 هزار تومان رسید. در ماه اردیبهشت نیز روند افزایشی ادامه یافت تا متوسط قیمت به 7 میلیون و 100 هزار تومان برسد. در خرداد نیز متوسط قیمت با 7 درصد افزایش به 7 میلیون و 600 هزار تومان رسید. اما در تیر امسال رشد قیمت متوقف شد.

کارشناسان پیش بینی می کنند در کل کشور بازار معاملات ملک از مرحله رشد قیمت عبور کرده است.