غلامحسین مظفری مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی کیش: ارزهای دیجیتال می توانند در جریان دریافت و پرداخت و مبادلات ارزی میان فعالان اقتصادی به کار گرفته شوند.
کیش اینوکس ششم/ مدیرعامل منطقه آزاد کیش: ارزهای دیجیتال می‌توانند برای مبادلات اقتصادی به کار گرفته شوند

بورس۲۴ : غلامحسین مظفری مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی کیش در آیین گشایش کیش اینوکس ششم درمورد راه اندازی ارزهای دیجیتال در مناطق آزاد گفت: این ارزها می توانند در جریان دریافت و پرداخت و مبادلات ارزی میان فعالان اقتصادی به کار گرفته شوند.

وی در مورد شاخص بورس و رشد شاخص گفت: رشد قابل توجه شاخص بورس در سال گذشته نشان از فرصت ها و مزیت های بازار سرمایه کشور دارد که بر این اساس استفاده از بازار سرمایه را برای تامین مالی دوچندان می کند. این در حالی است که آثار ضد تورمی قدرت نقدشوندگی بالا و تامین مالی مناسب برای بخش های تولیدی از ویژگی های مناسب بازار سرمایه است.

وی افزود: بانکها با اصلاح ساختار مناسب می توانند در کنار تشدید نظارت بانک مرکزی زمینه را برای تاثیرگذاری بیشتر بر اقتصاد ایران و کمک بخش خصوصی فراهم نمایند.

مظفری با بیان اینکه افزایش ۶۰ درصدی شاخص بانکداری در بورس نشانگر ظرفیت بالای این صنعت در کمک بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: صنعت بیمه نیز از رشد بیش از ۱۰ درصدی برخوردار بوده و فرصت های مناسبی را برای سرمایه گذاری فراهم کرده است. این در شرایطی است که فرهنگ سازی مناسب در حوزه صنعت بیمه و پوشش ریسک نیز صورت گرفته است اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.

وی گفت: امروز صنعت بیمه در کنار بانکها باید نقش بسزایی در رونق واحدهای تولیدی داشته باشند. این در شرایطی است که ضرورت توجه به بیمه های اتکایی را نیز نباید فراموش کرد.