هیجان و هیجان و هیجان مخصوصا، رفتار تازه واردان به بورس با این اوصاف به همه سرمایه گذاران مخصوصا" سهم اولی ها ، توصیه می شود، از رفتارهای هیجانی و احساسی پرهیز کرده و با دقت و...

بورس۲۴ : مدیر نظارت بر بورس ها تنها علت ریزش بی سابقه شاخص را اعلام کرد.

مدیر نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس ، علت ریزش شدید و بی سابقه شاخص و کاهش قیمت اکثر شرکت ها را فقط ناشی از رفتار هیجانی سهامداران مخصوصا" تازه واردان اعلام کرد.  

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن خدابخش درباره شرایط امروز بازار سهام که با رکورد منفی بی سابقه و ریزش 10 هزار و 581 واحدی روزانه شاخص و عقب نشینی به کانال 309 هزار تایی همراه شده به بورس پرس گفت: بررسی های چند جانبه نشان می دهد هیچ علتی به جز رفتار هیجانی سرمایه گذاران، عامل شکل گیری این وضعیت نیست.

وی ادامه داد: این جو هیجانی هم ناشی از غالب شدن رفتار سرمایه گذاران تازه وارد و تصمیمات احساسی بوده و در برابر اقدام به فروش سهامداران حقیقی ، حقوقی های بازار امروز دست به خرید گسترده زده اند که حکایت از رفتار هیجانی سهامداران حقیقی دارد.

این مقام مسئول افزود: اثر مباحث سیاسی هم تمام شده و با نگاه بنیادی به شرکت های بزرگ می توان متوجه شد که هنوز قیمت سهام اکثر بزرگان در محدوده های مناسب و ارزنده ایی قرار داشته و نسبت P/E برخی شرکت های حاضر در صنایع شیمیایی ، فولادی و معدنی و ... کمتر از میانگین P/E بازار و بین 4 و تا حداکثر 6 مرتبه است.

خدابخش تاکید کرد: با این اوصاف به همه سرمایه گذاران مخصوصا" سهم اولی ها ، توصیه می شود، از رفتارهای هیجانی و احساسی پرهیز کرده و با دقت و تحلیل و با مشخص کردن استراتژی سرمایه گذاری و نگاه بلند مدت، تصمیم گیری کنند.