از تهران تا به کیش! در روزهای گذشته تعدادی املاک غیر مسکونی برای فروش مزایده ای به بازار ملک عرضه شده، که مالکان آنها حاضرند ١۵ درصد از بهای ملک را نقدی و مابقی را در اقساط ٣ ساله دریافت کنند، که...

بورس۲۴ : یک ماه بعد از شروع موج مزایده های استثنایی فروش خانه و آپارتمان در تهران و دیگر شهرهای کشور، این نوع از مزایده ها به املاک تجاری و رفاهی و تفریحی هم کشیده شد.

این سرایت تا جزیره کیش نیز پیش رفته است.در روزهای گذشته تعدادی املاک غیر مسکونی برای فروش مزایده ای به بازار ملک عرضه شده که مالکان آنها حاضرند 15 درصد از بهای ملک را نقدی و مابقی را در اقساط 3 ساله دریافت کنند. 

قیمت پایه این املاک در کیش متر مربعی نزدیک به 5 میلیون تومان اعلام شده اما مساحت آنها بیش از 7 هزار متر است.

جنس مزایده ها حکایت از آن دارد که این املاک، ساختمان نیستند بلکه زمین هستند، اما احتمالا پروانه ساختمانی برای آنها دریافت شده است. چون که کاربری آنها در مزایده اعلام شده است. مالکان اقساط 3 ساله را بدون دریافت کارمزد حاضرند دریافت کنند. 

پیش تر شرکت های وابسته به دولت و برخی بانک ها با مشاهده آینده ریزشی قیمت مسکن املاک مسکونی خود را برای مزایده با شرایط ویژه، لیست و عرضه کرده بودند. اما الان سازنده ها و اشخاص حقیقی هم به دنبال دولتی ها و نهادهای عمومی به جمع بندی رسیده اند، قیمت مسکن در ماه های باقی مانده از سال جاری کاهش پیدا کند یا اینکه حتما دچار افزایش نخواهد شد.

گفتنی است، از همین رو مزایده های استثنایی رونق گرفته است.