سرمایه گذاری سایپا، اخیرا مورد توجه ویژه بازار قرار گرفته و چشم اندازی که در زمینه های مختلف در این شرکت به وجود آمده سبب شده تا بازار دید خوبی به این سهم پیدا نماید.

بورس۲۴ : سرمایه گذاری سایپا، اخیرا مورد توجه ویژه بازار قرار گرفته و چشم اندازی که در زمینه های مختلف در این شرکت به وجود آمده سبب شده تا بازار دید خوبی به این سهم پیدا نماید.

ابتدا پرتفوی بورسی سرمایه گذاری سایپا که عمده سهام تاثیر گذار در این پرتفو، سایپا و سرمایه گذاری رنا می باشد که ارزش افزوده بسیار خوبی به دلیل رشد قیمتی این دو سهم نصیب سرمایه گذاری سایپا شده است.

دومین عامل توجه بازار به وساپا، شفاف سازی شرکت در خصوص منابع مالی مشخص می کند وساپا در حوزه املاک نیز دستی داشته و دارایی های خوبی در این خصوص دارد.

در خصوص املاک شرکت، شاهد شفاف سازی و تعیین استراتژی وساپا هستیم؛ در مرحله اول شرکت قصد دارد این پروژه ها را به فروش برساند که طبق آگهی زیر در این خصوص املاک فوق را به فروش گذاشته است.

همانطور که مشخص می باشد در صورت فروش این املاک علاوه بر شناسایی سود بالا، شرکت نقدینگی بسیار خوبی را به دست خواهد آورد و بهره خوبی از این نقدینگی نیز خواهد برد.

اما عامل سوم توجه بازار به سرمایه گذاری سایپا، عملکرد بسیار موفق در زمینه فعالیت شرکت در معاملات سهام می باشد به طوری که در 6 ماهه 98 شاهد شناسایی سود 56 میلیارد تومانی و به ازای هر سهم 52 ریال بوده ایم؛ در حالی که در 6 ماهه 97 این رقم تنها 4 میلیارد تومان بوده و در صورت تدوام شرایط فعلی برای سال 98، سود بالایی از معاملات سهام در وساپا شناسایی و بودجه ای متفاوت را در این شرکت سرمایه گذاری در پایان سال مالی شاهد خواهیم بود.

پس در نهایت سه عامل سبب توجه و تحولات مثبت در سرمایه گذاری سایپا شده است:

رشد ارزش پرتفوی بورسی به واسطه رشد قیمت سهام سرمایه گذاری رنا و سایپا.

بحث فروش دارایی که علاوه بر شناسایی سود قابل توجه نقدینگی سنگینی را نیز وارد شرکت خواهد کرد.

عملکرد موفقیت آمیز وساپا در معاملات سهام که منجر به شناسایی سود قابل توجهی شده و همین امر انتظارات بازار را بالا برده است.